Вінницька облрада оголосила новий конкурс “Комфортні громади”

Вінницька облрада оголосила новий конкурс “Комфортні громади”

11:22 06.10.2021
16

5 жовтня Вінницька облрада дала старт конкурсу “Комфортні громади” на 2021-2022 роки. Конкурс відбиратиме проєкти розвитку територіальних громад Вінниччини. Реалізація проєктів-переможців фінансуватиметься за кошти обласного бюджету, бюджетів громад та з інших залучених джерел. 

Відкриваючи засідання Експертної ради конкурсу, голова обласної Ради Вячеслав Соколовий підкреслив, що цього року конкурс став унікальним майданчиком для реалізації ідей та планів громад – проєктів їх розвитку.

Загалом, на конкурс подано 213 проєктів. 70 із них стали переможцями. Загальна вартість проєктів  склала 53,2 млн грн. Із цієї суми очікуване фінансування з обласного бюджету – 19,7 млн грн, залучені кошти територіальних громад та їхніх партнерів складають 33,5 млн грн.

Вінницька облрада оголосила новий конкурс “Комфортні громади”

Вячеслав Соколовий також зазначив, що найбільшу кількість балів набрали проєкти за напрямами “Сучасна громада” (їх 39) та “Безпечна громада” (їх 13). На його думку, це доводить, що в пріоритеті громад - проєкти, реалізація яких дає людям відчуття комфорту та безпеки.

За словами голови обласної Ради, нині п'ять проєктів – на стадії завершення, ще більш ніж половина – в процесі активної реалізації.

Наша мета – розвиток місцевого самоврядування на Вінниччині. І цього року, і надалі спільно з громадами ми будемо визначати найбільш ефективні шляхи розв`язання проблем та підтримувати ініціативи територіальних громад. Конкурс “Комфортні громади” - один із таких механізмів. Щоб стимулювати розвиток громад, ми оновили умови нашого конкурсу, тепер вони стануть ще більш прийнятними, - заявив Вячеслав Соколовий.

Вячеслав Соколовий підписав Розпорядження про конкурс “Комфортні громади” на 2021-2022 роки.

Вінницька облрада оголосила новий конкурс “Комфортні громади”

Про новації щодо умов наступного конкурсу та вимог до подання й розробки проєктів присутніх поінформував заступник голови обласної Ради Дмитро Чаленко.

За його словами, конкурс обласної Ради “Комфортні громади” оголошується саме зараз, щоб уже в лютому 2022 року визначити переможців. Таким чином громади матимуть більше можливостей та часу для реалізації своїх проєктів.

Крім цього, конкурс проводитиметься в два етапи. Спочатку – на рівні територіальних громад. Там місцева рада створює відбіркову комісію, а визначені нею проєкти допускаються до голосування жителів громад. Проєкти, схвалені громадою, переходять на другий етап - на обласний рівень. Вони оцінюються фахівцями-експертами та передаються Експертній раді, яка й визначає переможців конкурсу.

Такий процес дозволить залучити якомога більше жителів для прийняття рішень щодо розвитку громади, - каже Дмитро Чаленко.

Учасникам Конкурсу-2021-2022 пропонується розробити проєкти за такими напрямами:

  • “Безпечна та доступна громада” - впровадження сучасних цифрових технологій та рішень для підвищення рівня безпеки та добробуту жителів громади;
  • “Здоров`я жителів громади” - здійснення належного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров`я (первинного та вторинного рівня) задля забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення області;
  • “Сучасна громада” - розвиток культурної, спортивної та туристичної інфраструктури, благоустрій територій і зон відпочинку тощо;
  • “Спроможна громада” - економічний розвиток громад, розвиток малого підприємництва.

Правила співфінансування з обласного бюджету також зазнали змін. Так, громадам із населенням понад 10 тис. жителів збільшується обсяг співфінансування з обласного бюджету до 500 тис. грн, а їх власний внесок має бути  не менше 50%. Такі громади зможуть подати на обласний рівень максимум чотири проєкти, з яких переможцями буде визначено не більше двох. Громадам із населенням менше ніж 10 тис. жителів обсяг співфінансування складатиме до 350 тис. грн, а їх власний внесок – 30%. Громади зможуть подавати на обласний рівень максимум два проєкти, один із яких може стати переможцем.

Обов’язковою умовою для участі в конкурсі-2021-2022 є наявність у громади затвердженої Стратегії розвитку.

Нагадаємо, Новий конкурс “Комфортні громади” відбудеться за оновленим положенням.

Читайте також

У Вінниці презентували проєкти конкурсу Комфортні громади
У Вінниці презентували проєкти конкурсу "Комфортні громади"
Детальніше
У Чернівецькій громаді реалізували два проєкти конкурсу Комфортні громади
У Чернівецькій громаді реалізували два проєкти конкурсу "Комфортні громади"
Детальніше
У Вінниці обговорили положення про охорону навколишнього середовища
У Вінниці обговорили положення про охорону навколишнього середовища
Детальніше
У Вінниці перерозподілили кошти — найбільше отримає дитяча інфекційна лікарня
У Вінниці розподілили кошти — найбільше отримає дитяча інфекційна лікарня
Детальніше
18 січня в історії Вінниці та області Євромайдан, Міс Вінниця та вибори Президента
18 січня в історії Вінниці та області: Євромайдан, Міс Вінниця та вибори Президента
Детальніше
Северинівка, що у Гайсинському районі, тепер не селище
Северинівка, що у Гайсинському районі, тепер не "селище"
Детальніше