Вінницька область забезпечуватиме продовольчі потреби України

Вінницька область забезпечуватиме продовольчі потреби України

21:14 08.03.2022

Сьогодні, 8 березня, начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов, Вінницький міський голова Сергій Моргунов та голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий провели спільний брифінг щодо ситуації в регіоні за добу.

Зокрема, йшлося про забезпечення Вінниччиною продовольчих потреб країни, гуманітарну допомогу з різних куточків світу та розміщення біженців з міст, де ведуться бойові дії.

Начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов розповів: у регіоні бойові дії не ведуться, фактів мародерства не зафіксовано. Крім того, додав, що Вінницька область забезпечуватиме продовольчі потреби всієї України.

Вінниччина завжди була аграрною областю і нам дали завдання – забезпечувати продовольчі потреби нашої країни. Тож закликаю всіх аграріїв готуватися до посівної. Сьогодні на центральному рівні було прийнято рішення щодо розблокування видачі дизельного пального для посівної кампанії. І рух транспорту з дизельним паливом та хімією для сільського господарства буде здійснюватися за окремою процедурою. Всім аграріям це буде доведено. Також буде доведено це всім блокпостам щодо забезпечення безперешкодного проїзду по території Вінницької області і в цілому по Україні, - зазначив Сергій Борзов.

Під час брифінгу Сергій Борзов сказав, що Вінницька область продовжує допомагати містам, де ведуться бойові дії.

Ми продовжуємо займатися гуманітарною допомогою іншим містам. Зокрема, це Київ, Харків. Ми приймаємо заявки від тих міст, які особливо потребують цієї допомоги і знаходяться в зоні бойових дій. Крім того, ми розгортаємо додаткові пункти для прийому біженців. Дуже потрібні каремати та ковдри, - каже Сергій Борзов.

Крім того, начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов додав, що відтепер за уцілілий ворожий літак чи гелікоптер передбачається винагорода.

Міський голова Серій Моргунов розповів про роботу комунальної сфери Вінниці – життєдіяльність міста забезпечується.

Сьогодні зранку було аварійне відключення електрики на вул. Стрілецькій, вул. Замостянській, вул. Академіка Янгеля. За пів години відновили. Також було пошкоджено електромережу на Тяжилові. Внаслідок чого котельня на Баженова тимчасово була відключена - але швидко відпрацювали, - зазначив очільник Вінниці.

Також Сергій Моргунов повідомив про підтримку біженців та гуманітарну допомогу з інших міст та країн.

232 переселенці, з яких 79 дітей, зареєструвалися у наших офісах соціального спрямування. Це ті люди, які виявили бажання залишитися у Вінниці, і не їхати далі на захід. Ми надаємо їм відповідну соціальну підтримку. На сьогоднішній день отримали понад 140 тонн допомоги від українських міст: Чернівці, Луцьк, Костопіль (Рівненська область). Також і з-за кордону - Нідерланди, Франція, Італія, Польща. Частину розподіляємо між біженцями, які перебувають у нашому місті. А частину - доповнюємо і відправляємо у міста, які цього потребують, - каже Сергій Моргунов.

Під час брифінгу міський голова звернувся до вінничан, щоб вони зважали на те, які саме потреби озвучують волонтери.

Звертайтеся, будь ласка, у волонтерські центри у "Книжці", у колишньому кінотеатрі Коцюбинського, у "Квадраті", яка реальна є потреба. Тому що дуже багато одягу приносять, а на сьогодні переселенці його фактично не беруть. Одяг займає дуже багато місця, а можна було б складати продукти харчування, - зауважив Сергій Моргунов.

Розповів очільник Вінниці й про економіку.

Ми зверталися, щоб відновили роботу відповідні підприємства різного спрямування. На сьогоднішній день вже десятки підприємств по випуску продовольчої продукції, фармацевтики, промислових товарів, а також у сфері послуг відновили свою роботу, – каже Сергій Моргунов.

А з нагоди Міжнародного жіночого дня Сергій Моргунов звернувся до вінничанок.

Дякую за те, що разом з усією Україною бороните країну - хто як може, виходячи зі своїх можливостей, зі свого місця роботи, займаєтесь волонтерською діяльністю. Хочу побажати всім здоров’я, благополуччя, тільки посмішок і сліз радості від перемоги України над ворогом, - наголосив він.

Голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий розповів, що в області наразі перебуває близько 30 тисяч біженців.

Ці люди забезпечені місцями для ночівлі та продуктами харчування. Хочу наголосити – варто працювати лише з волонтерськими центрами і тими волонтерами, яких ви знаєте. Аби уникнути непорозумінь і забезпечити доставку допомоги саме тим, хто її потребує. Не довіряйте гарним словам, не шукайте нових волонтерів, щоб не стати жертвами шахраїв, - наголосив Вячеслав Соколовий.

Він також додав, що сьогодні з обласного бюджету виділили 30 млн грн, які військова адміністрація спрямує на забезпечення продовольчих резервів для жителів області і допомоги тим регіонам, які цього потребують.

Нагадаємо, 6 березня російські терористи завдали вісім ракетних ударів по військовому об'єкту в Гавришівці. Вони вбили десятьох людей.

Embedded thumbnail for Вінницька область забезпечуватиме продовольчі потреби України

Читайте також

Як у Вінниці поширюють українське кіно
Як у Вінниці поширюють українське кіно
Детальніше
167 день війни ЗСУ отримали півсотні турецьких бронетранспортерів
167 день війни: ЗСУ отримали півсотні турецьких бронетранспортерів
Детальніше
В окупованому Криму - вибухи, горить авіабаза
В окупованому Криму - вибухи, горить авіабаза
Детальніше
Жмеринська громада прощається з 20-річним загиблим Героєм-розвідником
Жмеринська громада прощається з 20-річним загиблим Героєм-розвідником
Детальніше
У Вінниці збільшать кількість аварійних бригад, щоб швидше ліквідовувати взимку аварії на мережах
У Вінниці збільшать кількість бригад, щоб швидше ліквідовувати аварії на мережах
Детальніше
Вінницькі заклади харчування перетворюються на укриття під час тривоги
Вінницькі заклади харчування перетворюються на укриття під час тривоги
Детальніше