Вінницької

Вінницька область отримає Starlink від Іллона Маска

21:15 10.03.2022

10 березня начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов, міський голова Сергій Моргунов та голова обласної ради Вячеслав Соколовий провели спільний брифінг щодо ситуації в регіоні за минулу добу.

Вони повідомили, що на Вінниччині ситуація контрольована та спокійна. На 10 млн гривень закуплено ліків, а на складах знаходиться 25 тонн медичного вантажу. А Вінниця продовжує формувати запаси для потреб міста і фронту.

Начальник ОВА Сергій Борзов розповів, що в регіоні створено оперативний медичний штаб.

Хочу зазначити, що в області визначено 3 ешелони лікарень, які будуть приймати поранених. Перший ешелон - це 5 лікарень, на які йде найбільше навантаження, другий ешелон - 16 лікарень, і третій ешелон - це лікарні, які мають стаціонари і знаходяться в робочому стані.

І зауважив, що нині мобілізували всіх лікарів: анестезіологів, травматологів, хірургів. Також закуплено на 10 млн грн ліків, а на складах знаходиться 25 тонн медичного вантажу. Екстрена медична служба переведена в посилений режим роботи, щоб допомагати військовому шпиталю в евакуації поранених.

Напередодні регіон отримав від держави ще 30 нових реанімобілів С класу, що полегшить роботу. Крім того, Іллон Маск передав Україні Starlink (пристрої глобальної супутникової системи) для безперебійної роботи екстреної медичної допомоги.

І наша Вінницька станція екстреної медичної допомоги також отримає Starlink. Вчора до Львова прибула перша партія, тож ми зможемо альтернативно отримувати інтернет для роботи "екстренки" уже найближчими днями, - сказав Сергій Борзов.

Міський голова Сергій Моргунов розповів, що підприємства ЖКГ працюють в штатному режимі. Невеликий сніг, який випав минулої ночі, дорожні служби швидко почистили. Транспорт працює за встановленим графіком.

Магазини та банки працюють. До мене звертались підприємці з Центрального ринку, які займаються продажем промислової групи товарів, щодо відновлення роботи. Ми це питання з адміністрацією ринку вирішили – тож виходьте завтра на роботу. Звісно, з дотриманням усіх заходів безпеки. Так само звертаюся до представників малого та середнього бізнесу, – це перукарні, ательє, мийки, автосервіси та інші заклади сфери послуг, – ви потрібні людям. Тому прошу вас відновлювати роботу ваших закладів, - говорить Сергій Моргунов.

Також міський голова розповів про гуманітарну допомогу містам, де ведуться бойові дії. Зокрема, сьогодні відправили 14 тонн допомоги на Київ – продукти харчування, засоби гігієни, одяг. Також відвантажили близько 20 тонн допомоги для потреб Вінницького пансіонату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку, що у Вороновиці. До Вінниці ж прибули 15 тонн гуманітарної допомоги від громади міста-побратима Кельце.

Очільник міста додав, що у Вінниці вже зареєструвалось 442 переселенці, які планують залишитися в місті, з них 131 дитина. Та повідомив, що відучора Укрпошта почала видавати кошти для виплати пільг і субсидій вінничанам.

Голова обласної ради Вячеслав Соколовий під час брифінгу розповів про роботу із біженцями на теренах регіону.

Я сьогодні проїхав декілька громад і подивився організацію роботи зі створення умов для проживання та харчування переселенців. Всі, від жителів громад до представників великих підприємств, об’єднались навколо проблеми, це фермери, волонтери, малий і середній бізнес. Дякую їм всім.

За його словами, багато людей селяться у приватному секторі в сільській місцевості.

Місцеві підприємства, особливо фермери, створюють умови по завезенню дров, води і продуктів першої необхідності. Ми дякуємо за чуйність та небайдужість до чужих проблем. Порядок і правопорядок у цих місцях на найвищому рівні, - зазначив Вячеслав Соколовий.

Також він повідомив, що на сьогодні вже впорядковано роботу блокпостів – вони не створюють перешкод для руху транспорту.

Читайте також

У Вінниці сім'ям поліцейських, які загинули на фронті, вручили державні нагороди
Детальніше
Повідомили про підозру жмеринчанину, який зняв і виклав у соцмережі переміщення гелікоптера ЗСУ
Детальніше
Українські захисники мають техніку для відбиття ворога: Вінницька громада підсилила армію
Детальніше
Уламки "шахеда" пошкодили об'єкт інфраструктури на Вінниччині
Детальніше
Штурмували ворожі позиції: вінницькі нацгвардійці вдосконалили бойові навички
Детальніше
В аварії на Запоріжжі загинув Захисник з Калинівщини Олександр Бертман
Детальніше