Вінницька "Нива" програла "Звягелю", перервавши безпрограшну серію

10:35 30.04.2023

Цікавий матч відкривав черговий тур Другої ліги: п’ята команда приймала другу, а між ними - чотири очки. У минулому турі Звягель відкрив своє "нивівське турне", в Бучі відібравши очки в лідера. Бузова до цього взагалі не втрачала очок у чемпіонаті України на власному полі! Ще одна гарна новина для господарів - повернувся в стартовий склад забивний півзахисник Ващишин (забивав Ювентусу та грав проти Ерлінга Голланда).

Вінничани, в свою чергу, здобули перемогу над Вастом - 2:0. Нива вийшла на друге місце, яке дає право на плей-офф за підвищення в класі. От тільки через вилучення в матчі з миколаївцями не міг керувати діями своєї команди Олег Остапенко, тож дивився гру з трибун. Також незвично виглядала опорна зона - один із героїв минулого туру Шевчук перебрав жовтих карточок, і поряд із Кольцовим вийшов номінальний оборонець Мороз.

Дебют зустрічі приніс успіх господарям. Молодий Гупаленко виграв у опорній зоні верховий м’яч, Ващишин тут же скинув на Фесенка, Андрій просунувся вперед і сильним ударом у ближній кут відкрив рахунок - 1:0. Другий гол для голеадора при шести результативних діях, перший асист Ващишина при шести голах, - інформує пресслужба футбольного клубу "Нива".

У плани Ниви не входила втрата очок, тож ще в першому таймі вінничани відсунули гру подалі й намагалися реалізувати свій тиск у якусь конкретну загрозу. Тривалий час нічого не виходило, але перед перервою виникли моменти, які можна вважати гольовими. Спершу Омелянюк потягнув удар головою Жукова, слідом пішло аж два кутових, після яких м’яч також пролітав повз рамку воріт звягельців. Але на перерву команди пішли за мінімальної переваги господарів. Маючи в запасі гравців рівня обдарування Орната та Швеця, можна було сподіватися на переворот гри в другому таймі.

Гра в другому таймі

Справді, Нива досить гостро та досить конкретно заграла в другому таймі. Десь після години гри рахунок уже просто повинен був ставати рівним, коли після передачі Страшкевича граючий президент вінничан Загорулько сильним ударом перевірив на тріщинки стійку воріт Звягеля. Взагалі, лідера перегонів бомбардирів старалися тримати уважно, проте хороша школа низки провідних гравців Ниви час від часу давалася взнаки, й біля воріт господарів ставало по-справжньому гаряче.

Час ішов, а рятівного голу все не було. На 81-й хвилині воротар Звягеля потягнув прицільний штрафний від Страшкевича. Кілька стандартів призводили до локальних "пожеж", але вирішального удару так і не було. Натомість, підопічні Скидана грамотно відсунули гру подалі й привели матч до гучної сенсації.

Набравши 24 очки, Звягель обігнав у ситуативній таблиці в режимі реального часу Реал Фарму та Чайку, вийшовши на третє місце. Завтрашні матчі змінять цю ситуацію, проте ясно одне - цей матч значно загострив боротьбу за друге місце, і Звягель - її безпосередній учасник.

Нагадаємо, вінницька "Нива" переграла в Одесі "Реал Фарму" - 3:2. П'яте місце в гостях у другого, а між ними - всього одне очко. Вже сама вивіска одеського матчу свідчила, що він претендує на звання центрального в турі. Втім, настрій у суперників був бойовим і далеким від веселого: вінничани вдома не втримали перемогу над прямим конкурентами - Чайкою (3:3 в підсумку), а одесити на своєму полі пропустили від лідера чотири м’ячі без відповіді.

Як вінницькі тренери організовують дитяче дозвілля у таборі «ЯМаріуполь.Родина»