Вінничан попереджають про нашестя сарани на Вінниччині

Вінничан попереджають про нашестя сарани

09:50 05.07.2024

На окремих територіях на сході України зафіксовано масове розмноження та збільшення чисельності небезпечного шкідника – сарани. Вінничан закликають підготуватись до можливого поширення шкідників.

Про це повідомляють в головному управлінні Держпродспоживслужби у Вінницькій області. 

На Вінниччині поширення цього шкідника не виявили, але необхідно провести комплекс профілактичних заходів із запобігання його поширенню, оскільки в умовах посушливої погоди ареал поширення, чисельність та шкодочинність шкідника може збільшитися. Насамперед необхідно забезпечити обстеження сільськогосподарських та інших угідь щодо наявності сарани перелітної (Locusta migratoria), - зазначили у Держпродспоживслужбі.

Підприємствам усіх форм власності необхідно своєчасно організувати обстеження посівів сільськогосподарських угідь з метою виявлення заселення їх сарановими та встановлення їх шкодочинності. Особливу увагу необхідно приділити неораним землям, багаторічним травам та пасовищам поблизу посівів сільськогосподарських культур. В разі виявлення особливо небезпечних шкідників необхідно негайно інформувати державних фітосанітарних інспекторів у регіонах або управління фітосанітарної безпеки за телефоном (0432) 65-91-50.

Захисні заходи проти саранових необхідно проводити за чисельності шкідника, що перевищує економічний поріг шкідливості. Обприскування проводять за чисельності стадних саранових 2-5, нестадних саранових – 10-15 екз. на кв. м. Заходи щодо ліквідації вогнищ саранових рекомендуємо здійснювати препаратами, зареєстрованими до використання в Україні на основі таких діючих речовин, як:

  • лямбда-цигалотрин  +  тіаметоксам; 
  • люфенурон;
  • альфа-циперметрин;
  • хлорпірифос + циперметрин та інших.

Державний реєстр пестицидів, серед яких є препарати, які доцільно використовувати проти саранових, опубліковано на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Обробки краще проводити вранці та ввечері, коли комахи знаходяться на рослинах. Кулігу (тимчасові скупчення личинок), що рухається, обробляють на площі за 200-250 м від «голови», охоплюючи її по спіралі, що перевищує фронт куліги.

Зверніть увагу

Під час та після проведення винищувальних заходів із застосуванням хімічних засобів захисту рослин необхідно дотримуватись заборони випасу свійської худоби та птиці на території проведення захисних заходів та межуючій з нею. Бджолярам необхідно завчасно вжити відповідні заходи для унеможливлення отруєння бджіл.

Сарана – поліфаг, який з’їдає всі зелені рослини, проте надає перевагу злаковим культурам – кукурудзі, просу, сорго, пшениці, а також очерету, пирію тощо. Імаго і личинки об’їдають листя, стебла, живляться насінням. Одна особина сарани за період життя з’їдає до 500 г зелені. При масовому розмноженні личинки тримаються дуже щільними кулігами, а імаго перелітає зграями на значні відстані за вітром. У разі появи сарани на присадибних ділянках місцевим мешканцям рекомендується проводити винищувальні заходи за допомогою побутових оприскувачів засобами захисту рослин, дозволеними для роздрібного продажу та використання населенням, - зазначають у Держпродспоживслужбі.

Нагадаємо, на Вінниччині активізувались інфіковані кліщі. Через укуси, комахи заразилися хворобою Лайма понад три десятки людей.

Читайте також

Врожайність яблук на Вінниччині цьогоріч впала на половину від торішніх показників
Врожайність яблук на Вінниччині цьогоріч впала на половину від торішніх показників
Детальніше
Ціна на картоплю може зрости - експерти прогнозують незначне підвищення цін
Ціна на картоплю може зрости, але незабаром стабілізується
Детальніше
Овочі на Вінниччині майже зібрали - 70% урожаю вже зберігають на складах чи продають на ринках
Овочі на Вінниччині майже зібрали - 70% урожаю вже зберігають на складах чи продають на ринках
Детальніше
Вінницькі аграрії вже зібрали 70% засіяних площ овочевої групи
Вінницькі аграрії вже зібрали 70% засіяних площ овочевої групи
Детальніше
Врожайність цукрових буряків на Вінниччині впала на 12%
Врожайність цукрових буряків на Вінниччині впала на 12%
Детальніше
На Вінниччині збудують холодильний комплекс на понад мільйон тонн овочевої продукції
На Вінниччині збудують холодильний комплекс на понад мільйон тонн овочевої продукції
Детальніше