Через рішення суду ліцензії “Вінницягаз Збут” - під питанням

“Вінницягаз Збут” опинився у заручних судової тяганини

10:31 23.02.2021
14

Окружний адміністративний суд Києва виніс ухвалу за позовом НАК "Нафтогаз України", якою заборонив Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), видавати ліцензії на постачання газу газзбутам, які заборгували Нафтогазу понад 23 млрд грн.

Як передає Укрінформ, це йдеться в ухвалі ОАСК від 8 лютого 2021 року, яка оприлюднена в Єдиному реєстрі судових рішень.

В ухвалі про забезпечення позову зазначається, що "Нафтогаз" позивається до вказаних компаній про стягнення заборгованості в розмірі 23,309 млрд грн за газ, який "Нафтогаз" поставив у рамках виконання спеціальних обов`язків у період з 2018 по 2020 роки. Проте газзбути, зазначені у позові, не здійснили розрахунки із гуртовим продавцем - АТ “НАК «Нафтогаз України”.

На думку "Нафтогазу", боржники можуть уникнути виплати боргу, у т.ч. шляхом отримання нової ліцензії. Крім того, "Нафтогаз" звертає увагу, що всі перелічені боржники мають одного власника.

Суд, розглянувши аргументи НАК “Нафтогаз України”, визнав їх обґрунтованими й адекватними. І задовольнив вимогу "Нафтогазу" про забезпечення позову, заборонивши НКРЕКП до винесення рішення у справі видавати ліцензії на постачання газу "Вінниця-Газзбут", “Волинь- Газзбут”, “Дніпропетровськ-Газзбут”, “Житомир-Газзбут”, “Закарпат-Газзбут”, “Запоріж-Газзбут”, “Івано-Франківськ-Газзбут”, “Київобл-Газзбут”, “Рівне Газзбут”, “Суми-Газзбут”, “Харків-Газзбут”, “Чернівці-Газзбут”, “Чернігів-Газзбут”.

Крім того, на забезпечення цього ж позову, суд заборонив виставляти в паперовому та електронному вигляді побутовим споживачам рахунки, акти, будь-які інші платіжні документи про оплату за природний газ, спожитий ними до січня 2021 року (включно), газзбутам: “Вінницягаз Збут”, “Волиньгаз Збут”, “Дніпропетровськгаз Збут”, “Житомиргаз Збут”, “Запоріжгаз Збут”, “Івано-Франківськгаз Збут”, “Київоблгаз Збут”, “Рівнегаз Збут”, “Сумигаз Збут”, “Харківгаз Збут”, “Чернівцігаз Збут”, “Чернігівгаз Збут”, “Миколаївгаз Збут”, “Львівгаз Збут”, “Хмельницькгаз Збут”, “Закарпатгаз Збут”.

Нагадаємо, "Вінниця-газзбут" тепер зможе продавати ще й електрику.

Читайте також
У Вінницькому апеляційному суді – новий випадок коронавірусної хвороби
Детальніше
Шість років ув’язнення - вінничанці, яка продавала амфетамін
Детальніше
Вінничанин, який спричинив ДТП з трьома потерпілими, постане перед судом
Детальніше
Вінничанин івідповідатиме у суді за те, що погрожував жінкам гранатою
Детальніше
Чоловік, який спробував передати до тюрми наркотики - сяде сам
Детальніше
У Вінниці помер слідчий суддя міського суду Ігор Чернюк
Детальніше