Вінницькі лісівники знають секрет, як зберегти сніг та лід аж до травня

Вінницькі лісівники знають секрет, як зберегти сніг та лід аж до травня

09:50 23.02.2021
66

Тульчинські лісівники активно готуються до весняної посадки лісу. Одним з обов’язкових заходів, спрямованих на успішне проведення лісокультурної кампанії, є закладення снігових ям узимку.

Цього року Тульчинське лісо-мисливське господарство під час лісокультурної кампанії планує заліснити 116 га на землях державного лісового фонду та створити шість гектарів нових лісів.

Тульчинські лісівники уже приготували 12 снігових ям та одну яму з льодом. Проте варто скористатися щедрістю цьогорічної зими та заготувати якомога більше снігу. По всіх лісництвах Тульчинського господарства планують закласти понад 20 снігових ям. Адже, приміром, минула зима була зовсім безсніжною, і для збереження посадкового матеріалу під час садіння лісу доводилося витрачати більше ресурсів, розвозили на ділянки меншу кількість садивного матеріалу, а це уповільнювало процес садіння лісу, - інформує пресслужба лісництва.

Снігові ями (снігові купи) – це традиційний спосіб для зберігання посадкового матеріалу у стані біологічного спокою. Адже навесні відбувається активна вегетація і втрата вологи. Сіянці викопують із лісових розсадників і розвозять по лісокультурних площах. Саме тут на допомозі лісівникам – снігові ями. Перед посадкою саджанці прикопують у сніг. А безпосередньо перед висаджуванням їх витягують і занурюють кореневу систему в “бовтушки” (суміш води, глини та накопичувача вологи). Таким чином лісівникам вдається зберегти таку цінну навесні вологу для садивного матеріалу.

Снігові ями закладають за певним правилом: зверху шар снігу вкривається соломою та тирсою. Таким чином, сніг опиняється в умовах термоса і не тане аж до травня. А солома та тирса після посадки перегнивають у ґрунті.

Нагадаємо, прокуратура наполягає на поверненні 139 га лісу в Вінницькому районі.

Читайте також
Смертельна ДТП в Тульчинському районі: зіштовхнулись мікроавтобус та вантажівка
Детальніше
У Вінниці висадили екзотичну "Алею миру"
Детальніше
Вінниця презентує соціальний проєкт-аукціон "Намисто Магнолій"
Детальніше
У Вінниці висадили дерева на честь донорів
Детальніше
У Тульчинському районі відбулось свято духової музики
Детальніше
В Тульчинському районі водій напідпитку намагався "відкупитися" від копів
Детальніше