Вінницькі громади мають жорстко реагувати на спроби спекуляцій щодо конкурсів проєктів облради

Вінницькі громади мають жорстко реагувати на спроби спекуляцій щодо конкурсів проєктів облради

11:39 24.02.2021
8

У сесійній залі Вінницької обласної Ради 23 лютого відбулася інформаційна зустріч “Можливості розвитку територіальних громад” за участі голів, їхніх заступників, старост та профільних фахівців 16 громад, що увійшли до складу Вінницького району: Вінницької, Вороновицької, Гніванської, Іллінецької, Липовецької, Якушинецької, Немирівської, Погребищенської, Стрижавської, Лука-Мелешківської, Сутисківської, Тиврівської, Турбівської, Агрономічної, Оратівської, Літинської.

Під час заходу представникам громад розповіли про умови та новації конкурсу обласної Ради “Комфортні громади” та можливості залучення коштів дорожнього фонду на ремонт та реконструкцію комунальних доріг.

Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий під час вітального слова зауважив, що облради 8-го скликання вже демонструє новий формат роботи.

Наразі ми формуємо апарат обласної Ради таким чином, щоб у його функціонал входила не лише підготовка до сесій та засідань комісій, а те, без чого розвиток Вінниччини не буде швидким – конструктивна комунікація з громадами. Ми розуміємо, що в нових умовах вам не просто адаптуватись, не просто реалізовувати потенціал територій. Ми готові вам допомагати, фахівці нашого новоствореного Управління зв’язків з органами місцевого самоврядування та проєктної діяльності надаватимуть консультації та допомагатимуть розв'язувати питання, які можуть виникнути у вас в процесі роботи, – сказав Вячеслав Соколовий.

Він нагадав, що часу на розробку проєктів та необхідної документації залишилось не багато. Вже 15 березня – дедлайн подання заявок на співфінансування ремонту доріг, а 26 березня – завершується приймання проєктів-учасників конкурсу “Комфортні громади”.

Окремо Вячеслав Соколовий повідомив, що довкола цих двох інструментів розвитку активізувались шахраї. За його інформацією, кільком громадам надходили пропозиції щодо “забезпечення перемоги” у конкурсі проєктів та “гарантій участі” у програмі співфінансування ремонту доріг. Голова облради закликав представників громад бути пильними й жорстко реагувати на будь-які спекуляції.

Довкола цих питань відбуваються незрозумілі процеси, які, я переконаний, не вами придумані. Можливо, хтось мав таку дискусію, до когось такі звернення ще, можливо, надходитимуть. До керівників громад приїжджають люди й кажуть, що з обласною Радою та адміністрацією «все погоджено». Мовляв, ви нам даєте проєктно-технічну документацію, а ми «забезпечимо» успішний розгляд цих матеріалів за умови, що ми будемо працювати потім безпосередньо на цих об’єктах. Женіть їх в шию! Нас цікавить ефективне використання кожної гривні! Ви будете організаторами торгів і ви маєте контролювати усі процеси реалізації проєктів, – підкреслив Вячеслав Соколовий.

Нагадаємо, громади Могилів-Подільського району братимуть участь у конкурсі “Комфортні громади”.

Читайте також
Про медичний та соціальний захист говорили на нараді з керівниками чорнобильських організацій Вінниччини
Детальніше
Депутати вважають за необхідне інвентаризацію та грошову оцінку земель Вінницької області
Детальніше
У Вінниці депутати обговорили можливості подовжити програму “Питна вода”
Детальніше
Голова Вінницької облради Вячеслав Соколовий здійснив поїздку на Шаргородщину
Детальніше
Плисківський інтернат перевірили - умови задовільні
Детальніше
Запаси кисню в лікарнях в області вичерпуються
Детальніше