Вінницькі держвиконавці “забувають” виконувати вироки судів щодо конфіскації майна засуджених

Вінницькі держвиконавці “забувають” виконувати вироки судів щодо конфіскації майна засуджених

14:00 28.01.2021
83

За результатами організованих Вінницькою обласною прокуратурою перевірок  виявлено численні порушення в діяльності територіальних підрозділів державної виконавчої служби Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (Хмельницький) при виконанні вироків судів щодо конфіскації майна засуджених.

Зокрема, державними виконавцями за відсутності належного контролю керівництва всупереч вимогам ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» не вживаються належним чином передбачені цим Законом заходи щодо примусового виконання рішень вказаної категорії, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі виконавчі дії, — інформує пресслужба прокуратури Вінницької області.

Встановлено факти не проведення державними виконавцями вичерпних виконавчих дій щодо встановлення наявності чи відсутності у засуджених майна, не вивчення джерел їх доходів, тощо. Для прикладу, Томашпільським районним відділом з 2019 року взагалі не вживались жодні заходи до виконання 2 вироків суду в частині конфіскації майна засуджених.

Своєю чергою, Центральним та Староміським відділами державної виконавчої служби у місті Вінниця, а також Тульчинським районним відділом безпідставно винесено 8 постанов про повернення виконавчих документів без перевірки наявності у засуджених майна, яке підлягає конфіскації в дохід держави, - додають у прокуратурі.

На даний час не виконаними залишається 29 вироків вказаної категорії.

Реагуючи на виявлені порушення керівникам територіальних підрозділів державної виконавчої служби внесено 10 вказівок, а також начальнику Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (Хмельницький), у тому числі з вимогою про притягнення до дисциплінарної відповідальності винних державних виконавців.

Нагадаємо, Хмільник: прокуратура зупинила перехід у приватну власність майна громади.

Читайте також
Як гайсинчанка шляхом обману отримала 108 тис. грн бюджетних коштів
Детальніше
Посадовця одного з лісгоспів Вінниччини підозрюють у незаконній вирубці
Детальніше
Немирівській громаді повернуть гідротехнічну споруду вартістю 1,4 млн грн
Детальніше
У Вінницькому апеляційному суді – новий випадок коронавірусної хвороби
Детальніше
Підозрюваний спробував збути у Вінниці понад 300 згортків з метадоном
Детальніше
Прокуратура повертає Чернівецькій громаді 57 га землі вартістю 7 млн грн
Детальніше