Важливо 2022-03-03. Екстрений брифінг керівництва міста та області

Важливо 2022-03-03. Екстрений брифінг керівництва міста та області

22:17 03.03.2022

Сьогодні, 3 березня, начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов, Вінницький міський голова Сергій Моргунов та голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий провели спільний брифінг.

Вони зазначили, що наразі ситуація на Вінниччині спокійна та контрольована. Комунальні служби працюють у штатному режимі. На брифінгу йшлося про допомогу біженцям з інших міст України, роботу волонтерських центрів, а також - кібератаки на портали громад та районних державних адміністрацій області.

Начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов зазначив, що жителі області продовжують йти до військкоматів та поповнюють лави Збройних Сил України.

Важливо, що на Вінниччині з початку війни не виявлено жодного факту мародерства. Вінниця наразі - безпечний регіон. До нас їдуть з усіх куточків України - з Києва, Харкова та інших міст. Хтось зупиняється переночувати, а хтось - їде далі, - зазначив Сергій Борзов.

Він додав, що сьогодні було здійснено масивну кібератаку на офіційні сайти районних державних адміністрацій та громад. Понад 30 офіційних сайтів лягло.

Росіяни намагаються розповсюджувати інформацію про те, ніби Президент України заявив про капітуляцію. Українці не здаються! Але зараз існують такі технології, коли алгоритм робить звук, підробку голосу та обличчя, нібито це офіційна заява. Не вірте фейкам, ми не збираємось здаватись, але будьте пильними, - сказав начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов.

Також Сергій Борзов додав, що наразі є потреба у раціях. Він попросив приносити їх в обласний штаб гуманітарної допомоги, що на Хмельницькому шосе, 7. Їх передадуть підрозділам територіальної оборони регіону.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів, що впродовж дня громадський транспорт та критична інфраструктура міста працювали стабільно і забезпечували вінничан базовими житлово-комунальними послугами. Сьогодні було аварійне пошкодження тепломережі на Тяжилові. Зупинялась котельня на вул. Баженова. Подачу тепла і гарячої води відновили.

Також було нетривале відключення електроенергії по Київській, Янгеля. За пів години електропостачання було відновлене. Відсьогодні громадський транспорт працює вже за новим графіком: з 9:00 до 20:00. Змінили режим роботи і комунальні підприємства, але аварійні бригади чергують цілодобово. Усі заклади охорони здоров’я міста продовжують працювати. Центри первинної медико-санітарної допомоги змінили графік роботи - працюють з 10:00 до 18:00. У вихідні – з 10:00 до 16:00. Продовольчі магазини, банки, аптеки та заправки – у більшості працюють, - каже Сергій Моргунов.

Також очільник міста додав, що цієї ночі у Вінниці поселилося понад 300 осіб. Протягом дня прийняли ще майже 600 людей.

Сформували перелік місць, де можуть розміститись біженці. Його оприлюднили на нашому офіційному сайті міської ради. Також сьогодні на залізничному вокзалі спільно із ДСНС та адміністрацією вокзалу облаштували місце для харчування біженців, які очікують потягів у інші міста. Наш департамент соціальної політики розпочинає працювати з біженцями, які отримували державні соціальні виплати через Укрпошту. Якщо такі люди мають наміри залишитись у Вінниці, вони мають звернутись до нашого департаменту. Вся детальна інформація на офіційному сайті міської ради та на сторінках у Фейсбуці, Вайбері та Телеграм, - розповідає Сергій Моргунов.

Під час брифінгу міський голова зазначив, що вінницький завод "Грін Кул" розпочав виготовляти холодильне обладнання для потреб закладів медицини.

Вінницьким лікарням вже передали 10 холодильників для зберігання медикаментів і 10 морозильних камер для зберігання продуктів для харчоблоків лікарень. І далі вони нарощуватимуть це виробництво для того, щоб передавати обладнання в інші регіони. Щодо гуманітарного напрямку, то вже третій день поспіль ми допомагаємо містам, в яких тривають повномасштабні бойові дії, - відправляємо гуманітарні вантажі в Херсон, Чернігів, Харків, Київ, а також в Одесу та Дніпро. До Вінниці постійно прибуває гуманітарна допомога. Сьогодні такі вантажі приїхали з Польщі, Румунії, Чехії. Сьогодні ми поширили інформацію про волонтерські пункти і які потреби вони закривають. Таким чином вінничани знають, що та куди можна нести, - говорить Сергій Моргунов.

Голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий розповів, що на Вінниччину продовжують їхати біженці. На сьогоднішній день це 13500 людей. Вони забезпечені житлом та харчуванням.

Автомобілі з гуманітарною допомогою, які вчора виїхали з Вінниччини і Вінниці, дістались Києва. Автівка до Харкова майже на під’їзді. Сьогодні волонтерські центри довантажили велику фуру, яка йшла з Волині на Чернігів, найнеобхіднішими продуктами харчування. Також, завдяки роботі волонтерських центрів, сьогодні спрямували до Києва три автомобілі з допомогою, - каже Вячеслав Соколовий.

Також він зазначив, що вчора з Києва і Харкова до Могилева-Подільського приїхали два потяги, а це - близько 3 тисяч людей.

За сприяння прикордонної служби всі вони успішно перетнули кордон до Молдови. Сьогодні прибули біженці з Харкова, - розповів голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий. – Кому потрібно – надається допомога. Дякую вінничанам та жителям Вінниччини за гуманність, активність, розуміння чужих потреб. Біженці отримують різносторонню допомогу, а громади працюють для забезпечення захисників України. Як приклад, сьогодні жителі одного села придбали три мікроавтобуси, які будуть передані Збройним Силам України.

Крім того, Вячеслав Соколовий повідомив, що в області працюють представники Місії ООН.

Читайте також

Сергій Моргунов представив Вінницю на Конференції з питань відновлення України в Берліні
Детальніше
Питання реабілітації ветеранів розглянули на Координаційній раді з питань місцевого самоврядування
Детальніше
Вінниця цьогоріч прийняла третій Всеукраїнський діалог «Громади – ветеранам»
Детальніше
У Вінниці з робочим візитом побувала Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова
Детальніше
В громаді Агрономічного для дітей відкрили Центр денного догляду «Зернятко»
Детальніше
Діти-сироти зробили обереги для поранених воїнів, які проходять лікування у Вінниці
Детальніше