В усіх вінницьких ізоляторах поліція встановить системи відеонагляду

В усіх вінницьких ізоляторах поліція встановить системи відеонагляду

14:40 30.04.2021

Вінниччина долучилось до пілотного проєкту запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи Custody Records. Вона передбачає цілодобовий моніторинг, який дозволить захистити права затриманих та полегшити роботу поліцейських. Перший підрозділ, де в повному обсязі запрацює ця система – це Жмеринський районний відділ поліції. Як зазначив начальник управління Нацполіції Вінниччини Іван Іщенко, планується, що система буде впроваджена до кінця року в усіх підрозділах поліції області.

В усіх вінницьких ізоляторах поліція встановить системи відеонагляду

Про це повідомили у відділі комунікації поліції Вінницької області.

Перший поліцейський підрозділ в області, в якому в повному обсязі запрацює Custody Records – Жмеринський районний відділ поліції.

Запуск цієї системи передбачає декілька  етапів. У зазначеному підрозділі вже працює система відеонагляду, створений фронт-офіс, облаштовані відповідно до вимог проєкту деякі кімнати, - зауважив Іван Іщенко. – До кінця року планується впровадження системи Custody Records в усіх підрозділах поліції області.

В усіх вінницьких ізоляторах поліція встановить системи відеонагляду

За словами начальника управління дотримання прав людини Національної поліції Руслана Горяченка, як показала європейська практика, використання цієї інформаційно-телекомунікаційної системи надає змогу захистити затриманих від неправомірних дій поліцейських, а поліцейським, в свою чергу, уникнути  безпідставних звинувачень, пов’язаних з затриманням та перебуванням людини у поліції. Система починає фіксувати людину та усі дії з нею з моменту її фактичного затримання, доставлення у підрозділ поліції, ізолятор тимчасового тримання та перебування там до конвоювання в слідчий ізолятор.

Custody Records постійно фіксує хто спілкується із затриманою людиною, візит адвоката, скільки часу особа перебуває у відділку поліції та унеможливлює її контакти з особами, які не мають на це повноважень. Крім цього, система також дозволяє деяку інформацію фіксувати автоматично на місці затримання правопорушника (дані поліцейського, місце події тощо). Повна фіксація дій затриманого в режимі онлайн дає змогу   спостерігати що відбувається із затриманою особою та дистанційно аналізувати роботу самих поліцейських, - сказав начальник управління дотримання прав людини Національної поліції Руслан Горяченко. – Такі системи уже працюють в ізоляторах тимчасового тримання. 

В усіх вінницьких ізоляторах поліція встановить системи відеонагляду

Запровадження системи Custody Records планується в усіх структурних підрозділах поліції країни.

Нагадаємо, Іван Іщенко: Вінниччина 2020 Національна поліція

Читайте також

Поблизу Тульчина водійка "лади" наїхала на велосипедиста - чоловік в лікарні
Детальніше
Через аварію у Тиврівській громаді загинув 23-річний мотоцикліст
Детальніше
У Тульчинському районі водій Toyota збив на смерть 12-річного велосипедиста
Детальніше
Під Вінницею водій керував автомобілем під наркотичними солями
Детальніше
Вінницька поліція розслідує 12 кримінальних проваджень за фактами незаконного вилову риби
Детальніше
У Гайсинському районі рецидивіст вкрав у військового гроші та тактичне спорядження
Детальніше