В Липовецькій громаді на честь загиблого захисника відкрили пам'ятну дошку

В Липовецькій громаді на честь загиблого захисника відкрили пам'ятну дошку

13:05 07.05.2023

5 травня в селі Іваньки Липовецької громади, в пам'ять про загиблого прикордонника - старшого сержанта Юрія Сороки, відкрито пам’ятну дошку. Її встановили на будівлі місцевої загальноосвітньої школи. Саме в цей день Юрію мало б виповнитися 29 роки…

Юрій призвався до лав Державної прикордонної служби України у 2013 році. Свій перший бій він прийняв у 2014 році на Донеччині, коли ще був курсантом Головного центру підготовки особового складу ДПСУ. Мужньо захищаючи територіальну цілісність і незалежність України, він разом з побратимами гідно давали відсіч ворогу. Повернувшись зі сходу України, прикордонник продовжив службу в Могилів-Подільському загоні. У 2017 році звільнився. Працював у Вінниці менеджером та мріяв стати фермером. Але здійснити свою мрію хлопцю не дала росія.

З першого дня повномасштабного вторгнення Юрій знову став на захист рідної Батьківщини. Він разом з захисниками - прикордонниками Могилів-Подільського загону, стримували займані позиції на Чернігівщині, а потім боронили Батьківщину на Донеччині. 16 серпня 2022 року поблизу міста Мар’їнка під час виконання бойового завдання прикордонники потрапили під прицільний мінометний обстріл, Юрій отримав важкі поранення, несумісні з життям. За мужні і сміливі дії під час захисту України від ворога військовослужбовця посмертно нагородили орденом "За мужність" III ступеня, - інформує Могилів-Подільський прикордонний загін.

В Липовецькій громаді на честь загиблого захисника відкрили пам'ятну дошку

Вшанувати пам’ять захисника прийшли його батьки, друзі, бойові побратими, представники місцевої влади, учні та викладачі навчального закладу, в якому навчався прикордонник.

Ми відкрили Пам’ятну дошку Герою, щоб ніколи не забувати, завдяки кому можемо прокидатися в ліжку, ходити до школи, виховувати дітей, продовжувати жити. Юрій віддав за нас з вами найцінніше, що є в людини - власне життя. Про це ми не повинні ніколи забувати! - сказав голова Липовецької територіальної громади Віктор Бичков.

В Липовецькій громаді на честь загиблого захисника відкрили пам'ятну дошку

Зі сльозами на очах про шкільне життя та про свого учня розповідала перша вчителька Оксана Войт.

Сьогодні Юрій прийшов до школи назавжди. Його очі говорять до нас: "Ви, дорогі діти, повинні навчатися, а вчителі повинні навчати, бо лише за розумними, освіченими - майбутнє України!  І саме за це Юрій віддав своє життя ... Схилимо голови перед мужнім воїном-­прикордонником, який загинув на посту, не зрадивши Батьківщині та Присязі. Він віддав життя за те, щоб Україна жила у спокої та мирі!", - каже перша вчителька.

Нагадаємо, у Липовці на приміщенні місцевої школи встановили пам’ятну дошку штурману вертолітної ескадрильї Сергію Бондаренку, який загинув 6 березня минулого року.

Читайте також

Велодень у Вінниці 500 учасників, 7 кілометрів і 130 тисяч гривень для ЗСУ
Велодень у Вінниці: 500 учасників, 7 кілометрів і 130 тисяч гривень для ЗСУ
Детальніше
60 млн грн і необмежена кількість проєктів як зміниться вінницький конкурс «Безпечні стійкі громади»
60 млн грн і необмежена кількість проєктів: як зміниться вінницький конкурс «Безпечні стійкі громади»
Детальніше
Громада з Вінниччини підтримала чотири військові частини деталі проєкту на 2 млн грн
Громада з Вінниччини підтримала чотири військові частини: деталі проєкту на 2 млн грн
Детальніше
Загальнонаціональна хвилина мовчання
Загальнонаціональна хвилина мовчання
Детальніше
Для фортифікацій і окопів Калинівська громада відновила спецтехніку для військових
Для фортифікацій і окопів: Калинівська громада відновила спецтехніку для військових
Детальніше
Тульчинець кулеметник нагороджений орденом «За мужність» — нагороду вручили вдові
Тульчинець кулеметник нагороджений орденом «За мужність» — нагороду вручили вдові
Детальніше