В Лука-Мелешківській лікарні 11 жовтня працюватиме пункт збору крові

В Лука-Мелешківській лікарні 11 жовтня працюватиме пункт збору крові

10:07 04.10.2022

Донорство крові під час війни - це ще одна лінія оборони України. Долучитись до цього фронту та здати кров у пункті збору зможуть й жителі Лука-Мелешківської громади.

Пункт забору крові буде працювати в Лука-Мелешківському Центрі первинної медико-санітарної допомоги. У вівторок, 11 жовтня, з 9:00 до 13:00.

Варто пам'ятати, що кров потрібна завжди, особливо в умовах воєнного стану. У медичній практиці є дуже багато ситуацій, зокрема непередбачуваних, де потрібне переливання крові та жоден з нас не застрахований від імовірності стати цим пацієнтом. Працюючи на випередження, найкраще що ви можете зробити це здати кров у тилу, аби більше бійців Сил оборони повернулися з фронту живими, - йдеться у повідомленні Лука-Мелешківської громади.

Хто може бути донором крові

Донором крові може бути українець чи українка у віці від 18 до 60 років. Мінімальна вага для допуску становить 50 кг, але деякі центри підвищують межу до 60 кг. Також донорами можуть бути іноземці, які мають посвідку на постійне проживання в Україні. У донора не має бути постійних або тимчасових протипоказань здачі крові.

Як підготуватися до донації

За три дні до донації відмовтеся від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що їх містять (ці речовини погіршують зсідання крові). Не вживайте алкоголь за 48 годин до здавання крові. Виключити із раціону жирну, смажену, копчену, молочну їжу та соління.

Обов'язково виспіться та з'їжте легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді). Не куріть за годину до здавання крові. Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).

Під час огляду лікарем перед донацією відверто відповідайте на запитання та не приховуйте інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання.

Що не можна та можна їсти

За день до здачі крові не можна вживати:

  • жирну, смажену та гостру їжу,
  • копчені та молочні продукти,
  • яйця,
  • масло.

У день здачі крові вранці потрібно повністю виключити:

  • всі молочні продукти,
  • яйця,
  • банани, горішки, соєве молоко, цитрусові,
  • м'ясні продукти (ковбаса, сосиски).

Навіть найменший шматочок сиру, кава з молоком або вершками, бутерброд з вершкового масло, знежирений йогурт, банан або одне яйце вплинуть на аналіз крові. Тому вранці доречно снідати кашею на воді, чаєм з печивом, крупами, стравами з овочів.

Скільки крові у вас заберуть

Стандартні гемакони розраховані на 450 мл та додаткові 25 мл для аналізів. Ви також можете здавати кров, якщо не знаєте яка у вас група. Під час попереднього аналізу вам визначать усю ідентифікацію крові. 

Чому важливе регулярне донорство

Здача компонентів крові (плазми, наприклад) потребує повторної донації, аби перевірити вашу кров через шість місяців після першої кроводачі та переконатися, що вашу плазму можна безпечно використовувати. До цього плазму заморожують на шість місяців і не використовують її аж до моменту наступної вашої кроводачі. Таким чином саме регулярне донорство дозволяє безперебійно використовувати зарезервовані запаси крові. 

Який інтервал між донаціями

Перерва між донаціями цільної крові становить 60 днів і для чоловіків, і для жінок, а між донаціями плазми чи тромбоцитів 14 днів для будь-якої статі. Після п'яти регулярних донацій рекомендовано зробити перерву не менше трьох місяців. Якщо ви здали цільну кров, то на донацію плазми або тромбоцитів можна йти через 30 днів.

Нагадаємо, у Вапнярській громаді провели "День донора". Сьогодні, 23 вересня, виїзна бригада лікарів з обласного Центру переливання крові вже о дев'ятій годині ранку розпочала свою роботу у Вапнярці. 

Читайте також

Здати плазму та врятувати життя у Вінниці відкрився донорський центр Biopharma Plasma
Здати плазму та врятувати життя: у Вінниці відкрився донорський центр "Biopharma Plasma"
Детальніше
Швейний фронт у Вінниці учні в майстернях шиють речі першої необхідності для поранених військових
Швейний фронт: у Вінниці учні в майстернях шиють речі першої необхідності для поранених військових
Детальніше
Вінницький центр служби крові отримав авто для здійснення виїзних донацій
Вінницький центр служби крові отримав авто для здійснення виїзних донацій
Детальніше
Вінничани здають кров для матері та дитини, які постраждали у резонансній ДТП
Вінничани здають кров для матері та дитини, які постраждали у резонансній ДТП
Детальніше
Вінницькі патрульні поповнили банк крові на 4,5 літри
Вінницькі патрульні поповнили банк крові на 4,5 літри
Детальніше
На фронті загинув стрілець-санітар з Лука-Мелешківської громади
На фронті загинув стрілець-санітар з Лука-Мелешківської громади
Детальніше