В Лука-Мелешківській громаді звершили першу літургію у новоствореній обителі

В Лука-Мелешківській громаді звершили першу літургію у новоствореній обителі

15:31 13.06.2024

13 червня, в день свята Вознесіння Господнього, у Свято-Вознесенському чоловічому монастирі, що в селі Іванівка Лука-Мелешківської громади, звершили Божественну літургію на честь престольного свята новоствореної обителі.

Свято-Вознесенський чоловічий монастир у Вінницько-Барській єпархії був заснований 7 березня 2024 року рішенням Священного Синоду Православної Церкви України в пам'ять про монастир, який існував у Вінниці у 17-18 століттях, був центром духовної освіти і форпостом православної віри.

Відроджена обитель знаходиться у селі Іванівка, що розташоване у 20 км від Вінниці. Основою майбутнього братського корпусу стане приміщення колишньої лікарні. В цьому ж приміщенні планують влаштувати храм на честь святителів Трьох Святителів: Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого. Головний монастирський храм на честь Вознесіння Господнього планують збудувати поблизу братського корпусу. Наразі настоятель монастиря архімандрит Софроній (Чуприна) разом із парафіянами та місцевими мешканцями облаштовує територію та готує будівлю для ремонту. Першу Божественну Літургію у монастирі очолив митрополит Вінницький і Барський Симеон у співслужінні настоятеля та представників духовенства єпархії, - інформує пресслужба інницько-Барської єпархії УПЦ (ПЦУ).

В Лука-Мелешківській громаді звершили першу літургію у новоствореній обителі

Під час Літургії були піднесені молитви за Україну та за перемогу українського війська, а також за Божу допомогу у розбудові монастиря.

Після Літургії митрополит Симеон освятив поклонний хрест, який встановили на території монастиря, та відправив святковий молебень.

Архіпастир виголосив проповідь про свято Вознесіння, привітав настоятеля архімандрита Софронія з початком духовного життя у монастирі, побажав йому Божої ласки і сприяння не лише у справі будівництва монастиря, а насамперед створення чернечої громади, яка б була осередком молитви, духовного просвітництва та місіонерського і соціального служіння.

В Лука-Мелешківській громаді звершили першу літургію у новоствореній обителі

У свою чергу архімандрит Софроній подякував Його Високопреосвященству за спільну молитву і допомогу, а також звернувся до парафіян, які завітали до обителі з проханням про всебічну підтримку нового монастиря.

Нагадаємо, 8 097 церков, пов'язаних з країною-агресоркою, досі діють на території України за даними Єдиного держреєстру. Від початку великої війни їх кількість зменшилася всього на 685 громад. Найбільше церков перейшло до ПЦУ у Київській, Хмельницькій та Вінницькій областях.

Читайте також

Вінницька гідеса вирушає у Camino Podolico, щоб зібрати гроші на інклюзивне авто для військових
Детальніше
Представника Вінниці обрали віцепрезидентом Європейської федерації Шляху святого Якова
Детальніше
У Шаргороді освятили каплички хресної дороги, яка з березня має статус Всеукраїнської
Детальніше
Митрополит Тульчинської та Брацлавської єпархії УПЦ МП Іонафан прибув до Москви
Детальніше
Три громади Вінниччини у співпраці з Гумштабом передали військовим лазне-пральний комплекс
Детальніше
Виправдовував збройну агресію рф та поширював пропаганду: у Вінниці засудили митрополита Іонафана
Детальніше