В Іллінецькому лісництві планують виростити 900 тисяч саджанців дерев

В Іллінецькому лісництві планують виростити 900 тисяч саджанців дерев

09:46 29.09.2022

Лісівники Вінниччини великої уваги надають теплично-парниковій справі. Адже лісові розсадники, теплиці – це колиска майбутнього лісу. Базовий лісовий розсадник знаходиться в Іллінецькому лісництві.

У теплично-парниковому господарстві держлісгоспу вирощують посадковий матеріал багатьох лісоутворюючих видів. На посівному відділенні загальною площею близько три га зростають сіянці дуба звичайного, горіха чорного, клена, липи та ін.

Загалом заплановано виростити майже 900 тис. шт. стандартного посадкового матеріалу. Щоб отримати якісний садивний матеріал, потрібно немало потрудитися біля цих рядочків. Упродовж вегетаційного періоду на посівному відділенні проводять як механізовані, так і ручні догляди, - повідомляє пресслужба Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

В Іллінецькому лісництві планують виростити 900 тисяч саджанців дерев

Вирощують в сучасних теплицях

В сучасній теплиці вирощуються сіянці дуба звичайного із закритою кореневою системою у полістиролових палетах. Цього року заплановано виростити їх у кількості 30 тис. шт. Такі сіянці мають практично стовідсоткову приживлюваність. Адже коріння не травмується під час посадки, висаджується у відкритий ґрунт разом зі спеціально підготованим субстратом, сприятливим для росту молодих насаджень.

Для озеленення територій та для реалізації іллінецькі лісівники вирощують широкий спектр декоративних рослин у декоративному відділенні. Це понад 50 видів хвойних та чагарникових видів.

Нагадаємо, лісівники Вінниччини вагомого значення надають інформаційно-просвітницькій роботі, зокрема співпраці з учнівською молоддю. При держлісгоспах діє 50 учнівських лісництв.

Читайте також

«Кліщ з крилами» вінничани обговорюють нашестя нового паразита — лосиної кровососки
«Кліщ з крилами»: вінничани обговорюють нашестя нового паразита — лосиної кровососки
Детальніше
На трасі поблизу Вінниці з-під коліс врятували крихітне дитинча норки
На трасі поблизу Вінниці з-під коліс врятували крихітне дитинча норки
Детальніше
Безкоштовний відпочинок на природі де шукати «Лісовички» на Вінниччині
Безкоштовний відпочинок на природі: де шукати «Лісовички» на Вінниччині
Детальніше
У Вінниці стартував набір на п'яту зміну Літньої екологічної школи
У Вінниці стартував набір на п'яту зміну Літньої екологічної школи
Детальніше
Чому вінницькі комарі стали агресивнішими та як від них захиститися
Чому вінницькі комарі стали агресивнішими та як від них захиститися
Детальніше
22 роки разом неймовірна дружба родини лелек з людьми. Повертаються в село за тисячі кілометрів
22 роки пліч-о-пліч: неймовірна дружба вінницької родини з лелеками
Детальніше