Укрзалізниця закриє станції, які не працюють понад п’ять років - експеримент стартує з Вінниці

Укрзалізниця закриє станції, які не працюють понад п’ять років - експеримент стартує з Вінниці

16:23 26.06.2023

Укрзалізниця закриє станції, які не працюють понад пʼять років. Таких у мережі компанії близько 5%. Про це член правління Вячеслав Єрьомін розповів в інтервʼю Rail.insider. Замість частини станцій планують побудувати вантажні хаби. 

Згідно зі статистикою, у структурі УЗ 1402 залізничні станції, йдеться про закриття близько 70 з них.

У нас є чітке розуміння щодо закриття взагалі непрацюючих станцій. Плануємо це робити. Підкреслюю, мова не про малодіяльні, а про ті дільниці, що не використовувалися п’ять і більше років. А проте є амортизація, витрати на їх утримання, податок на землю, хоча його зараз і зменшили до 0,25%, однак такі витрати є, – зазначив він.

За словами Єрьоміна, щодо кожної з таких станцій планують знаходити окремі рішення, чому передуватиме копіткий аналіз. Одним з варіантів вирішення питання член правління Укрзалізниці назвав створення вантажних хабів в областях.

Принцип такий: нам не потрібна одна станція, на яку приїде один вагон; ми створимо хаб, де буде 100 вагонів, а автомобілі зроблять першу й останню милю, довезуть до всіх точок вантаж. Тож не потрібно буде багато станцій, адже буде розумне логістичне рішення, – сказав Єрьомін.

За його словами, УЗ створює окремий підрозділ – "Термінальний оператор". 

Програма для бізнесу

Планується облаштувати 21 термінал в Україні – зробити мережу в усіх обласних центрах. Це програма для бізнесу, який не в змозі будувати спеціально для себе під’їзні колії, зазначив член правління компанії.

Пілотний проєкт запустять у Вінниці. Розраховують на співпрацю з середнім бізнесом.

Ми говоримо про термінали, основним завданням яких буде організація перевезень залізничним транспортом. Такий термінал не буде суперпотужним та спрямованим на одного якірного клієнта. Він саме розрахований на роботу з тисячею маленьких клієнтів, – пояснив Єрьомін.

8 червня Укрзалізниця повідомила про початок створення вантажних хабів, де можна буде зберігати та перевантажувати товар з автомобільного на залізничний транспорт і навпаки. Вантажний двір на залізничній станції "Вінниця" переходить на баланс інтермодального оператора Укрзалізниці ЦТС "Ліски".

Нагадаємо, «Укрзалізниця» та «Залізниця Молдови» реалізовують спільний проект з відбудови колій у Молдові. Ремонтні роботи виконають працівники Укрзалізниці.

Читайте також

Вінницьких фермерів привітали з професійним днем
Детальніше
У що українцям вигідно вкладати свої заощадження
Детальніше
Пачка цигарок коштуватиме 200 гривень: як змінюватимуться ціни у найближчі роки
Детальніше
Скасують низку приміських поїздів — чому не їздитимуть електрички
Детальніше
"Військовий квиток у чоловіків можуть вимагати дедалі частіше" — міністр юстиції Денис Малюська
Детальніше
Для розвитку промислової інфраструктури: у Вінниці виставили на аукціон земельну ділянку
Детальніше