пенсійний фонд відкладати на пенсію

Українці отримуватимуть пенсію з двох джерел

16:24 17.06.2020

Все більше українців інвестують частину своїх доходів у приватні пенсійні фонди. За кордоном накопичувальна пенсійна система працює давно. В Україні ж її лише збираються запровадити. Щоправда, діючу «солідарну» не скасовуватимуть. 1 млн 200 тисяч українців отримують мінімальну пенсію - 1 638 грн. Існуюча солідарна пенсійна система більше не може забезпечити достойний рівень виплат. Кількість пенсіонерів зростає, а число працюючих зменшується. Аби не допустити колапсу, зміни вже запроваджують. Пенсійна реформа, яка стартувала 2017-го, знизила зобов’язання держави перед пенсіонерами: вік виходу на пенсію, як і розмір виплат, залежать від страхового стажу.


В Україні з кожним роком поступово підвищується необхідний страховий стаж для призначення пенсії. Наразі максимальний страховий стаж становитиме 35 років, щоб мати право на призначення пенсії, - каже директор департаменту Пенсійного фонду Олена Охріменко.

А за три роки накопичувальна пенсійна система існуватиме паралельно з солідарною. Законопроект зареєстрували ще в грудні. Українці інвестуватимуть частину доходів у приватні пенсійні фонди. А отже, і пенсію отримуватимуть з двох джерел.

Якщо ми не запровадимо накопичувальний рівень, то ситуація в солідарній системі буде погіршуватись, але і запускати її ризиковано поки немає інструментів контролю - це не передбачувано. Про це кажуть і всі міжнародні структури: Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку, МВФ, - підкреслив голова комітету з питань соціальної політики Верховної Ради Галина Третьякова.

Та повністю перейти на накопичувальну систему країна поки не готова. Кажуть, надто бідна. Хоча, мільйон її громадян вже відкрили рахунки у недержавних пенсійних фондах і самостійно відкладають на старість. Нині їхні  активи перевищують три мільярди гривень.

Це вже не питання заощаджень. Це питання виживання! Це - ваша приватна пенсія, можете робити з нею, що захочете, ви ні від кого не залежите. Якщо щось і трапиться з вами, то це, як і приватна власність, успадковується ви розумієте скільки у вас грошей і яка буде ваша приватна пенсія, - каже голова Асоціації недержавних пенсійних фондів Григорій Овчаренко.

Розмір пенсії залежатиме від суми щомісячних внесків, тривалості вкладів та річних відсотків. Щоправда, чимало українців накопичувальній системі не дуже довіряють. Бояться втратити гроші. 

Читайте також

Embedded thumbnail for В Україні підвищують мінімалки
В Україні підвищують мінімалки
Детальніше
Українці отримуватимуть пенсію з двох джерел
Склади на пенсію
Детальніше