У Вінниці збільшили фінансування конкурсу «Безпечні стійкі громади»
На черговій 70 сесії Вінницької облради депутати внесли зміни до Програми розвитку місцевого самоврядування у Вінницькій області «Безпечні стійкі громади» на 2018-2028 роки. Зміни передбачають збільшення фінансування обласного конкурсу на 2026-2028 роки.
Про це 26 серпня інформують у Вінницькій облраді.
Обласний конкурс «Безпечні стійкі громади» відповідає затвердженим принципам і пріоритетам – безпека та оборона, стійкість, турбота. Проєкти територіальних громад першочергово були спрямовані на допомогу Збройним Силам України. Крім того, завдяки участі в конкурсі низка громад покращили матеріально-технічне оснащення закладів охорони здоров’я для відновлення та реабілітації захисників та захисниць. Укриття закладів освіти забезпечили меблями та інвентарем, – зазначив голова облради Вячеслав Соколовий. – Враховуючи актуальність конкурсу та співфінансування обласного та місцевих бюджетів, депутати ухвалили рішення збільшити обсяги фінансових ресурсів з обласного бюджету на реалізацію конкурсу в 2026-2028 роках. Пріоритет залишається незмінним – допомога ЗСУ.
Конкурс облради «Безпечні стійкі громади» – це потужна підтримка ініціатив громад, а в умовах повномасштабної війни він став дієвим інструментом допомоги Збройним Силам України та укріплення обороноздатності держави. Конкурс довів свою ефективність, адже дає можливість об’єднувати зусилля органів місцевого самоврядування для реалізації важливих та пріоритетних ініціатив, а також залучати для цього додаткове фінансування. Так, у 2025 році загальний бюджет проєктів, які реалізуються в рамках конкурсу, складає 97,2 млн грн. З них кошти обласного бюджету – 40,4 млн грн, територіальних громад – 55 млн грн, партнерів – 1,8 млн грн.
Цьогоріч у рамках Конкурсу реалізовують 68 проєктів за напрямами:
- «Безпека та оборона» – 31 проєкт;
- «Стійкість» – 18 проєктів;
- «Турбота» – 19 проєктів.
За напрямом «Безпека та оборона». Після оголошення результатів конкурсу шість територіальних громад (Теплицька селищна, Крижопільська селищна, Жмеринська міська, Северинівська сільська, Козятинська міська та Тульчинська міська) збільшили співфінансування проєктів зі своїх бюджетів на 2,29 млн грн. Вісім територіальних громад завершили реалізацію 10 проєктів. Закуплено та передано необхідне обладнання та засоби захисту відповідно до потреб військових. Частину обладнання передали в рамках реалізації 14 проєктів. По інших проєктах тривають закупівлі.
За напрямом «Турбота». Дві територіальні громади завершили реалізацію трьох проєктів – закуплено реабілітаційне та діагностичне обладнання для медичних закладів. Реалізація 16 проєктів триває.
За напрямом «Стійкість». Реалізовано один проєкт – облаштовано протирадіаційне укриття. По інших проєктах продовжуються закупівлі та ремонтні роботи.
Нагадаємо, голова облради Вячеслав Соколовий провів чергове засідання Експертної ради з проведення конкурсу «Безпечні стійкі громади» у 2025 році. Про це інформують у Вінницькій облраді.