У Вінниці відбувся круглий стіл щодо впровадження моделі Барнахус

У Вінниці відбувся круглий стіл щодо впровадження моделі Барнахус

10:36 16.06.2021

15 червня у Вінниці відбувся круглий стіл щодо впровадження моделі Барнахус в області.

Загалом, впровадження цієї моделі на рівні регіону має вкрай важливе значення, адже пілотний проєкт надасть можливість вдосконалити роботу в напрямку надання допомоги дітям, які постраждали від або стали свідками насильства.

Заступник Міністра юстиції України, голова Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Олександр Банчук зауважив, що модель Барнахус спрямована на комплексне надання допомоги дитині, які зазнала насильства. Саме тому соціальні служби, медичні заклади, правоохоронні органи та інші дотичні суб’єкти повинні спільно діяти з метою оперативного надання професійної допомоги.  

У засіданні круглого столу також взяли участь: перший заступник Голови облдержадміністрації Наталя Заболотна, заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов, керівник програми захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Наїра Аветісян, Радник Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Інна Юрина, заступниця голови Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Лора Білл, виконавча директорка МБФ “Українська фундація громадського здоров'я” Галина Скіпальська, а також представники правоохоронних органів, профільних служб області, дотичних до захисту прав дітей, а також фахівці в галузі надання правової допомоги.

За словами Лори Білл, надання комплексної допомоги дітям є вкрай важливим, адже в умовах пандемії суттєво зросла кількість випадків насильства в сім’ях, зокрема, щодо дітей.

Насильство щодо дітей ніколи не можна виправдати та ігнорувати, - підкреслила Лора Білл. 

За офіційними даними, минулого року в області від домашнього насильства постраждали 44 дитини, в тому числі четверо дітей зазнали насильства сексуального характеру з боку дорослих. Водночас за даними Національної поліції, протягом 2020 року надійшло понад 12 тисяч звернень і складено 6 382 адміністративних протоколи щодо домашнього насильства.

90% потерпілих – це жінки, діти яких також постраждали, ставши свідками домашнього насильства, - зауважила Галина Скіпальська.

Під час круглого столу доктор юридичних наук, завідувач кафедри Чорноморського національного університету імені Петра Могили Алла Блага презентувала Положення про Центр захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали від або стали свідками насильства (модель Барнахус) та Порядок підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства, а також проєкту Закону України “Про юстицію, дружню до дитини”.

Учасники заходу провели дискусію щодо особливостей впровадження моделі Барнахус на практиці, можливих напрямків коригування чинного законодавства та розв'язання проблемних питань.

Те, що було зроблено за досить короткий термін є дуже гарним напрацюванням. Для того, щоб справа зрушила, необхідні як людські, так і фінансові ресурси, тож ми сьогодні маємо можливість почути вас безпосередньо на місці, адже Барнахус  – це не красиве приміщення з гарними кімнатами, а підхід до роботи, до дітей. Це повна зміна менталітету, коли кожен спеціаліст  забуває про власні пріоритети і враховує інтереси дитини. Це потрібно, щоб якомога повніше допомогти дитині, яка стала жертвою або свідком насильства. На жаль, дорослі дуже часто просто їх не вміють почути. Для нас важливо навчитися працювати разом, адже ми завжди повинні бути готовими до того, щоб вчасно втрутитися в ситуацію, оскільки багато дітей страждають від домашнього насильства і в благополучних сім’ях, - звертаючись до учасників заходу, зазначила керівник програми захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Наїра Аветісян.

Вона висловила переконання, що від успіху Вінниччини багато в чому залежить те, наскільки ефективно соціальний захист дітей, як структура, буде працювати в державі.

Коли ми тільки почали працювати над пілотним проєктом, перед нами постало чимало викликів. – зауважила Наталя Заболотна. – Безперечно, ті напрацювання, які є зараз, ще не остаточні, тож з часом вони будуть доповнені та вдосконалені з урахуванням всіх ключових аспектів, результатів та досвіду впровадження моделі Барнахус на рівні області, а надалі й на загальнодержавному рівні, - говорить Наїра Аветісян.

Підбиваючи підсумки зустрічі, заступник Міністра юстиції України, голова Міжвідомчої координаційної ради з питання правосуддя щодо неповнолітніх Олександр Банчук підкреслив, що профільні відомства завжди відкриті до співпраці та готові допомогти у розв'язання проблемних питань.

Нагадаємо, реалізація проєкту Барнахус на Вінниччині залежить від унормування законів.

Читайте також

Шоста доба пошуків на Вінниччині досі розшукують зниклу 15-річну Аліну Коломійчук
Шоста доба пошуків: на Вінниччині досі розшукують зниклу 15-річну Аліну Коломійчук
Детальніше
Не можна терпіти! історія вінничанки, яка протистояла домашньому насиллю
"Не можна терпіти!": історія вінничанки, яка протистояла домашньому насиллю
Детальніше
«16 днів проти насильства» вінницькі школярі відвідали апеляційний суд
«16 днів проти насильства»: вінницькі школярі відвідали апеляційний суд
Детальніше
Юні вінницькі артисти здобули призові місця на конкурсі «Осінній Львів»
Юні вінницькі артисти здобули призові місця на конкурсі «Осінній Львів»
Детальніше
До Вінниці переїде Вугледарський дитячий будинок сімейного типу
До Вінниці переїде Вугледарський дитячий будинок сімейного типу
Детальніше
Ігрові кімнати у лікарні_ маленькі пацієнти Вінниці отримали простір для гри, творчості і відпочинку
Ігрові кімнати у лікарні: маленькі пацієнти Вінниці отримали простір для гри, творчості і відпочинку
Детальніше