У Вінниці розпочали масштабну реконструкцію магістральної мережі водопостачання

У Вінниці розпочали масштабну реконструкцію магістральної мережі водопостачання

12:06 30.04.2021

Комунальне підприємство "Вінницяоблводоканал" розпочало масштабний проєкт реконструкції магістральної мережі водопостачання Вінниці. Він реалізується у рамках Другого Проєкту Розвитку Міської Інфраструктури (ПРМІ) у рамках Угоди, яку підписали Україна та Міжнародний Банк реконструкції та розвитку (Світовий банк).

29 квітня на підприємстві голові обласної Ради Вячеславу Соколовому та його першому заступнику Володимиру Кістіону презентували детальний проєкт реконструкції та план графік робіт. Також керівники обласної Ради разом із керівником проєкту EPTISA та представниками підрядної організації ТОВ "КМС-ГРУП" відвідали об’єкти реконструкції і ознайомилися із ходом виконання робіт, які уже розпочалися.

Підприємство "Вінницяоблводоканал" безперечно є надзвичайно важливим об’єктом у забезпеченні життєдіяльності міста Вінниці. Головним завданням таких підприємств є надання якісних послуг. Вода – це джерело життя, тому зрозуміло, наскільки важлива у роботі підприємства безперебійність, своєчасність подачі води і її якість, - зазначив Вячеслав Соколовий. – Я вітаю ініціативу, яку уже почали – із реконструкції, ремонту та будівництва нових центральних мереж водогонів. Усі, хто задіяний у цьому процесі, мають докласти максимум зусиль, аби вкластися у графік робіт, а також виконати їх якісно.

Реконструкція магістральної мережі водопостачання відбуватиметься від вул.Пирогова до вул.Лебединського. Загальна протяжність - близько 10 кілометрів. Також будуть відремонтовані або замінені водопровідні камери і колодязі. Крім цього, відбудеться реконструкція непрацюючого нині дюкерного переходу по річці Південний Буг і відновлення його роботи. Це дасть можливість покращити якість водопостачання усього міста.

Поліетиленові труби, що використовуються для реконструкції, виключають ризик корозії, зменшують ймовірність їх пошкодження під час перепадів температур та гідравлічних ударів, а також забезпечують загальну герметичність трубопроводу. 

Перший заступник голови обласної Ради Володимир Кістіон звернув увагу на те, що без якісних мереж не може бути якісного водопостачання.

Мережі уже відпрацювали свій термін експлуатації. Але якщо ми хочемо якісних послуг і якісного товару, то потрібно зрозуміти, що по неякісних мережах не можна доставити якісний товар. Це один з елементів комфортного життя наших вінничан, - зазначив Володимир Кістіон. – Також на сьогодні перед Водоканалом стоїть завдання у найближчий час розробити Стратегію розвитку підприємства, щонайменше, до 2030 року.

Вартість проєкту у Вінниці, який реалізовує КП "Вінницяоблводоканал" – 191 млн грн за рахунок кредитних коштів Світового банку. У рамках виконання проєкту уже визначений міжнародний консультант, відбувся міжнародний тендер, сформований графік виконання робіт. Підрядна організація ТОВ "КСМ-ГРУП" уже розпочала роботи.

Я бачу, що Вінниця – це місто, яке розвивається і починає реалізувати нові проєкти. Наше завдання тут допомогти підприємству реалізувати проєкт, базуючись на провідних міжнародних практиках. А також контролювати і забезпечити норми безпеки і перевірити, що все буде виконуватися згідно із міжнародними нормами. Пам’ятаємо також про контроль якості, щоб забезпечити найвищу якість виконання робіт, - розповів керівник проєкту EPTISA Антоніо Альферас.

Метою реконструкції магістральної водопровідної мережі від вул.Пирогова до вул.Лебединського у Вінниці є відновлення експлуатаційних характеристик магістрального водопроводу. Реалізація запропонованих заходів забезпечить:

  • надійне водопостачання Вінниці,
  • суттєве зменшення кількості поривів і витоків води у мережі водопостачання,
  • зменшення споживання електроенергії та реагентів із відповідним скороченням експлуатаційних витрат підприємства,
  • покращення якості надання послуг водопостачання у Вінниці.

Роботи виконуватимуться поетапно. На час реконструкції магістральної мережі місто Вінниця буде забезпечене водою, відключень водопостачання не планується.  Частина робіт здійснюватиметься методом горизонтального проколу без перекриття вулиць, щоб зменшити незручності для жителів міста. Кінцевий термін реалізації проєкту - квітень 2022 року.

Нагадаємо, у Вінниці ремонтують мережу гарячого водопостачання на вул.Ващука.

Читайте також

Де у Вінниці 23 травня лагодять водогони та електромережі — повний перелік
Детальніше
11 вулиць у Вінниці залишаться без води в четвер, 23 травня
Детальніше
Де будуть проводити ремонтні роботи на комунальних мережах Вінниці 22 травня
Детальніше
Де у Вінниці 21 травня виконують ремонти комунальні служби
Детальніше
Де у Вінниці 20 травня ремонтують водогони та електромережі - повний перелік
Детальніше
Де у Вінниці 17 травня тривають ремонти комунальних мереж і систем
Детальніше