На Вінниччині організували регіональний Форум громадських ініціатив “Я ЗМІНЮЮ”

У Вінниці організували регіональний Форум громадських ініціатив “Я ЗМІНЮЮ”

15:56 30.09.2021
42

30 вересня у Вінниці IV Регіональний Форум громадських ініціатив “Я ЗМІНЮЮ” відбувся у форматі “МАЙСТЕРНІ МАЙБУТНЬОГО”. Головна ідея – співпраця інститутів громадянського суспільства, влади й територіальних громад.

З вітальним словом перед учасниками форуму виступили: у форматі онлайн заступниця директорки Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю Кабінету Міністрів України Наталя Окша; офлайн – заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк, перша заступниця голови облдержадміністрації Наталя Заболотна, заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний, директорка Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк.

Структура громадянського суспільства є одним із важливих аспектів побудови демократичного ладу в країні. Це - запорука забезпечення прав і свобод громадян. Цей форум спрямований на формування співпраці громадськості з територіальними громадами, –  сказав заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк. – Громадська рада, яка працює при обласній Раді під керівництвом Наталії Морозової, надає можливість обласній Раді сформувати таку співпрацю. Завдяки спільній роботі у вигляді круглих столів та зустрічей, як, наприклад, відбулося під час обговорення створення спостережних рад в медичних закладах, активне залучення інститутів громадянського суспільства до прийняття рішень стає запорукою легітимності цих рішень, які приймаються радою.

На Вінниччині організували регіональний Форум громадських ініціатив “Я ЗМІНЮЮ”

Ігор Івасюк навів ще один приклад співпраці інституту громадянського суспільства й обласної Ради – конкурсні комісії на заміщення вакантних посад керівників комунальних закладів освіти, медицини, культури. Комісії передбачають, і ця норма врахована у Порядку призначення та звільнення керівників, участь третини представників громадських організацій у їхньому складі. 

Законодавець виписав у призначенні керівників комунальних закладів чітку і просту процедуру для того, щоб громадське суспільство впливало на прийняття рішень. Придумувати нічого не потрібно – третина представників громадянського суспільства, третина представників органів державної влади й третина представників власника. Тому сьогоднішній форум дасть можливість поєднати зусилля представників громадськості й територіальних громад та виробити механізм співпраці, який  для громадськості дозволить брати участь в ухваленні рішень, а для органів влади – це буде потужним інструментом для розвитку громади, – додав Ігор Івасюк.

Протягом форуму учасники зібрання обговорять шляхи розв'язання ключових проблем співпраці інститутів громадянського суспільства та територіальних громад Вінниччини. Форум відбувається у форматі локацій, де перед присутніми виступають спікери. Координаторка проєктів організації “ЦЕНТР UA” у Вінницькій області Олена Данілова говоритиме про роль суспільства в підсиленні розвитку територіальних громад.
Також обговорять утвердження української громадянської ідентичності в територіальних громадах, спікером виступить заступник директора молодіжного центру “Квадрат”, заступник голови обласної координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання молоді Андрій Мельничук. 

На Вінниччині організували регіональний Форум громадських ініціатив “Я ЗМІНЮЮ”

Голова громадської організації “Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю “Відкриті серця” Світлана Демко говоритиме про співпрацю ІГС з територіальними громадами щодо впровадження соціальних послуг.

Учасники форуму розглянуть питання участі громадськості в прийнятті управлінських рішень – як інструменті місцевої демократії, партнерстві з органами місцевого самоврядування, участі в соціально-економічному розвитку територіальних громад та ролі інституту громадянського суспільства в реалізації проєктів щодо охорони здоров`я в громадах.

Підсумком проведеного форуму стане узагальнений документ – резолюція, яку направлять до Кабінету Міністрів України та офісу Президента. На основі резолюції створять методичний посібник, в якому будуть надані рекомендації як для інститутів громадянського суспільства, так і для територіальних громад щодо процесу налагодження комунікацій та взаємодії.

Нагадаємо, У Вінниці проходить перший міжнародний форум соціального підприємництва.

Читайте також

У Вінниці презентували проєкти конкурсу Комфортні громади
У Вінниці презентували проєкти конкурсу "Комфортні громади"
Детальніше
У Чернівецькій громаді реалізували два проєкти конкурсу Комфортні громади
У Чернівецькій громаді реалізували два проєкти конкурсу "Комфортні громади"
Детальніше
У Вінниці обговорили положення про охорону навколишнього середовища
У Вінниці обговорили положення про охорону навколишнього середовища
Детальніше
У Вінниці перерозподілили кошти — найбільше отримає дитяча інфекційна лікарня
У Вінниці розподілили кошти — найбільше отримає дитяча інфекційна лікарня
Детальніше
Северинівка, що у Гайсинському районі, тепер не селище
Северинівка, що у Гайсинському районі, тепер не "селище"
Детальніше
Як підтримуватимуть внутрішньо переміщених осіб на Вінниччині
Як підтримуватимуть внутрішньо переміщених осіб на Вінниччині
Детальніше