У Вінниці організували онлайн-школу для керівників бібліотек

У Вінниці організували онлайн-школу для керівників бібліотек

14:22 01.04.2021

У Вінниці в форматі онлайн відбулось засідання Школи керівника бібліотеки ”Комунікація. Компетентності. Досвід”. Основна тема обговорення — “Публічна бібліотека в соціокультурній інфраструктурі громади: регіональні формати”.

Модератором занять виступила Лариса Сеник - директор ВОУНБ ім.Тімірязєва. Вона ознайомила учасників з особливостями та результатами роботи публічних бібліотек області у 2020 році.

У роботі школи взяла участь начальник управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики облдержадміністрації Ольга Дернова.

Криза, спричинена пандемією COVID-19, не могла не позначитися на роботі публічних бібліотек регіону. Це булла неочікувана ситуація, але загалом, такий іспит наші бібліотекарі витримали, - зауважила вона.

Ольга Дернова також схарактеризувала стан комп’ютеризації бібліотек області та розповіла про проєкт Міністерства цифрової трансформації України, в рамках якого 150 бібліотек області отримають по два комп’ютери.

Своєю чергою, голова Вінницької обласної організації професійної спілки працівників культури, депутат Вінницької обласної ради Тетяна Побережна наголосила на дотриманні законодавства при передачі бібліотек у комунальну власність територіальних громад, а також зупинилась на аспектах проходження працівниками атестації при зміні засновника (власника).

Головний спеціаліст з питань бібліотечної справи відділу культурно-мистецьких установ управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації Галина Пасека наголошувала присутнім на важливому значенні дотримання соціальних нормативів при формуванні базової мережі бібліотек територіальних громад.

Під час онлайн заходу учасники отримали  вичерпну консультацію головного бібліотекаря науково-методичного відділу Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого Світлани Кравченко на тему: “Просування і промоція читання як ключові цінності публічної бібліотеки”, а також ознайомилися з основними положеннями Стратегії розвитку читання на 2021-2025 рр. “Читання як життєва стратегія”.

Своєю чергою, Галина Слотюк - заступник директора з наукової роботи та інформатизації ВОУНБ ім.Тімірязєва, розкрила роль бібліотечної статистики для оцінки ефективності роботи бібліотеки. А прикладний формат її прояву висвітлила Тетяна Марченко – завідувач науково-методичного відділу обласної бібліотеки.

У ході онлайн зустрічі також порушили питання щодо стану справ з організації функціонування публічних бібліотек у територіальній громаді. Про це у своїх виступах розповіли: директор КЗ “Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради” Валентина Нагірняк, Олена Болюх - директор КЗ “Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради”, директор КЗ “Публічна бібліотека Городківської сільської ради” Алла Беженар, а також директор КЗ “Публічна бібліотека Якушинецької сільської ради” Оксана Янчук.

Нагадаємо, у Вінниці планують об'єднати дві наукові бібліотеки, а також дві бібліотеки для молоді.

Читайте також

До Дня Європи у Вінницькій громаді провели низку культурних заходів
Детальніше
У Вінниці на благодійному ярмарку зібрали кошти на потреби ЗСУ
Детальніше
У Вінниці заклади культури та освіти підписали Меморандум про співпрацю
Детальніше
Юні вінницькі декламатори змагались в конкурсі читання патріотичної поезії
Детальніше
Бібліотека вінницького підрозділу Нацгвардії поповнилась українськими книжками
Детальніше
У Вінниці бібліотекарі влаштували для дітей веселі старти «Твоє здоров’я – в твоїх руках»
Детальніше