У Вінниці Міністерка у справах ветеранів презентувала Стратегію ветеранської політики
На Вінниччині другого грудня Міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова представила Стратегію ветеранської політики на період до 2030 року. Захід відбувся за ініціативи Міністерства у справах ветеранів України спільно з громадською організацією «Центр спільних дій».
Про це інформує Вінницька облрада.
Участь в обговоренні взяли голова облради Вячеслав Соколовий, перша заступниця начальника обласної військової адміністрації Наталя Заболотна, представники органів державної влади, місцевого самоврядування та надавачі соціальних, освітніх та медичних послуг ветеранам.
Тема наших консультацій – надзвичайно актуальна. У Стратегії ветеранської політики зазначено, що нині чисельність ветеранів війни в Україні – 1,3 мільйона людей. Війна продовжується, і спільнота ветеранів збільшиться. Перед нами всіма стоїть складне та комплексне завдання - допомога ветеранам та їхня реабілітація — медична, фізична, психологічна, моральна, соціальна, – сказав Вячеслав Соколовий. – Ми повністю підтримуємо нові механізми допомоги ветеранам, розроблені профільним міністерством. Вінницька область, її територіальні громади вибудовують свою діяльність за трьома пріоритетами – безпека та оборона, стійкість, турбота.
Голова обласної Ради зауважив, що соціальна та економічна підтримка ветеранів має бути різноплановою.
Зокрема, на мою думку, потрібно більше проєктів, завдяки яким ветерани могли б започаткувати свій бізнес. Це важливо. Нині всі ми – місцеве самоврядування, державна влада – маємо рухатися в одному напрямі, напрацювати спільний алгоритм дій для будь-якої ситуації, – зазначив Вячеслав Соколовий.
Перша заступниця начальника обласної військової адміністрації Наталя Заболотна зазначила, що на Вінниччині зроблено багато у ветеранській політиці.
Ми з вами неодноразово говорили про те, що ми маємо рухатися в одному напрямі. І, незалежно від того, в якому населеному пункті проживають ветерани, ветеранки, члени їх сімей, члени сімей загиблих, тих, хто знаходиться в полоні, тих, хто залишається безвісти зниклими, всі повинні отримувати однаково якісні послуги, відчувати свою важливість для держави, – сказала Наталя Заболотна.
Міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова презентувала Стратегію ветеранської політики до 2030 року.
Це вперше в Україні сформовано такий документ. У його створені брали участь громадські організації, потім він погоджувався органами центральної влади. Ми унормовували та виправляли, й далі працюємо над документом. В країні, де усе швидко змінюється, ветеранська політика має бути живою, адаптовуватися до змін в потребах та реаліях, – зазначила Наталя Калмикова. – Метою стратегії є задоволення потреб і умов життєдіяльності ветерана, ветеранок, їхніх родин та родин загиблих.
У Стратегії визначено три основні цілі: відновлення людського капіталу та добробуту ветеранів та ветеранок, членів їхніх сімей; повага та вшанування; забезпечення національної безпеки та обороноздатності.
Під час заходу присутні обговорили:
- як забезпечити високий рівень добробуту ветеранів і ветеранок, їхнє фізичне відновлення та соціальну адаптацію до цивільного життя;
- якими мають бути соціальні гарантії та пільги для ветеранів і ветеранок, щоб вони відповідали потребам сьогодення;
- які заходи з боку держави можуть підвищити довіру та повагу до ветеранів та ветеранок, на які вони заслуговують;
- яким має бути увічнення та вшанування пам’яті загиблих (померлих) ветеранів і ветераном, які стандарти необхідно встановити щодо меморіалізації російсько-української війни;
- як вибудувати комплексну та ефективну ветеранську політику, яка врахує інтереси всіх ветеранів та ветеранок, а також членів їхніх сімей.
Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 29 листопада схвалив Стратегію ветеранської політики на період 2030 року та затвердив операційний план заходів з її реалізації у 2024-2027 роках. Вінниччина стала першою областю, де відбулися публічні консультації щодо Стратегії.
Нагадаємо, для вінницьких патрульних провели тренінг "Розуміння та підтримка: як спілкуватися з ветеранами, які повернулися з війни". Лекцію провів психотерапевт Олексій Карачинський, ветеран, який 14 років служив у Збройних силах України.