У Вінниці закликають включити чорнобильців у першу чергу вакцинації від COVID-19

У Вінниці закликають включити чорнобильців у першу чергу вакцинації від COVID-19

12:02 26.04.2021
62

На сесії Вінницької облради 23 квітня депутати схвалили звернення до Верховної Ради України щодо дотримання соціальних гарантій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Як зазначив голова постійної комісії з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та ветеранів Ігор Грубеляс, до облради звернулися представники чорнобильських організацій, які й порушили це питання.

Закон є, але він працює не повною мірою, якщо так можна сказати. Тому депутати й підтримали звернення, яке буде направлено до Верховної Ради, - зазначив Ігор Грубеляс.

На сесії до пропонованого проєкту звернення внесли два нових пункти. Вони стосуються включення чорнобильців у першочерговий графік дорожньої карти вакцинації від COVID-19, а також щодо передбачення додаткового пакета на надання медичних послуг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Депутати пропоновані доповнення підтримали.

Заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк зазначив, що доповнення до звернення виникли після зустрічі голови обласної Ради Вячеслава Соколового із представниками громадських організацій чорнобильців. Саме вони й підняли ці питання, якими доповнюється звернення до парламенту.

У рішенні, за яке проголосували на сесії, зазначено, що з метою додержання визначених законодавством гарантій із захисту громадян, які постраждали внаслідок катастрофи, обласна Рада звертається до Верховної Ради України з такими пропозиціями:

  • законодавчо врегулювати, різницю в пенсійному забезпеченні між цивільними та військовими учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
  • повернути спеціалізоване лікування, диспансеризацію, зубопротезування в спеціалізованих медичних диспансерах, які займаються лікуванням та реабілітацією громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • внести зміни до ст.48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, в частині гарантованої щорічної компенсації на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в розмірі 5, 4, 3 мінімальних заробітних плат.
  • включити громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в першочерговий графік дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
  • відповідно до Закону України “Про державні фінансові гарантії” розширити програму медичних гарантій, шляхом передбачення додаткового пакета на надання медичних послуг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Нагадаємо,
 

Читайте також
Вже відомо, хто очолить шість вінницьких закладів освіти
Детальніше
Триває відбір на посади директорів вінницьких комунальних закладів освіти
Детальніше
Тривають конкурси на посади директорів комунальних закладів освіти Вінниччини
Детальніше
На Вінниччині селище Ленінка перейменували на Привітне
Детальніше
Для Вінниччини планують закупити 12 нових реанімобілів
Детальніше
Для сутисківської школи виділять 1 млн 100 тис. грн субвенції
Детальніше