У Вапнярці вінницькі аграрії обговорювали як господарювати в умовах війни

У Вапнярці вінницькі аграрії обговорювали як господарювати в умовах війни

09:52 11.08.2022

10 серпня голова Вінницької облради Вячеслав Соколовий та його заступники Дмитро Чаленко й Анатолій Ткач взяли участь у виїзному засіданні агрокластера «АгроВін». 

Засідання відбулося у селищі Вапнярка за участі представників територіальних громад та агросектору Вінницької області.   

Попри воєнний стан, засідання агрокластера проводяться регулярно. Разом ми можемо ефективно відповідати на виклики, які виникли через повномасштабну військову агресію, – каже голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. –  Обласна Рада в сесійній залі підтримує питання, які підіймають аграрії області щодо відпрацювання логістики та роботи контролюючих і дозвільних органів. Зараз глобальне питання – війна та оборона країни. Наші агровиробники довели, що можуть вирощувати врожаї навіть у воєнний час. Так, через війну порушена логістика та ринки збуту, але основним завданням зараз є – твердо триматися «на плаву».   

Під час зустрічі представники агробізнесу обговорили питання оптимізації використання мінеральних добрив, забезпечення ефективного ведення сільського господарства в умовах кліматичних змін та воєнного стану.

Аграріям, як і раніше, потрібно гнучко підходити до вирішення збутових та логістичних питань. Зараз завдання – вибудувати виробництво, структуру посівів, знайти приміщення для зберігання та сушіння, відпрацювати логістику, оптимізувати витрати на культури. Це необхідно, щоб зберегти свій потенціал, ресурс, не розпорошити оборотні кошти, мобілізуватися та скооперуватися, – каже Вячеслав Соколовий – Від того, як працює аграрний сектор в Україні, великою мірою залежить і наша економічна потужність. Ми не є високотехнологічною областю з виробництва, хоча процеси, пов’язані з релокованими підприємствами, дещо змінюють ситуацію. Як би не було складно, вдалося безперешкодно пройти весняну посівну кампанію і догляд за культурами та підійти до збирання врожаю.   

У Вапнярці вінницькі аграрії обговорювали як господарювати в умовах війни

Вячеслав Соколовий зазначає, що цей рік аномальний, відсутність опадів або їхня надмірність вплине на майбутній урожай ріпаку та осінніх культур – кукурудзи, соняшника, сої тощо.   

Наша область справляється з викликами, які диктує сьогодення. В кожного з вас ведеться робота в підтримці громад, які приймають переселенців. Ви працюєте в гуманітарному напрямі, підтримуєте військовослужбовців автотранспортом, різним військовим спорядженням, яке допомагає нашим збройним силам, – додає голова обласної Ради.  

Він підкреслює, що сьогоднішня панельна дискусія на базі агрокластера допомагає отримати об’єктивну інформацію та налагодити зв’язки.  

Потрібно разом виходити на ринку збуту, кооперуватися та спільно приймати рішення, – підсумовує Вячеслав Соколовий. – Обмін актуальною інформацією дозволяє усім учасникам агрокластера тримати руку «на пульсі». Завдяки цьому  можна приймати правильні рішення, що дозволять підвищувати економічні показники ведення сільського господарства в області.

Нагадаємо, 28 січня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та його заступник Дмитро Чаленко взяли участь у засіданні Громадської спілки "Агрокластер "АгроВін". Про це повідомляє Вінницька обласна рада.

Читайте також

Нацгвардії можуть дозволити застосовувати кайданки, кийки та засоби примусової зупинки автомобіля
Детальніше
Історії вдячності оборонців, яким допомогли помічники ветеранів у Вінниці
Детальніше
У Вінниці вшанували пам'ять бійців спецпідрозділу КОРД, які загинули через ракетний обстріл
Детальніше
Шістдесят дронів: двом військовим частинам передали ще одну партію техніки з Вінниці
Детальніше
У Вінниці влаштували урок мужності для школярів
Детальніше
Вінниця передала бійцям FPV-дрони, «мавіки», зарядні станції та сухі душі
Детальніше