У Шаргороді для дітей відкрили «Простір вакцинованих супергероїв»
В холі Шаргородського центру первинної медико-санітарної допомоги відкрили «Простір вакцинованих супергероїв».
Про це 27 січня інформують у Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Команда Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб завершила проєкт від Дитячого фонду ООН UNICEF «Від бар’єрів до прихильності: вакцинація крок за кроком», - йдеться у повідомленні.
Генеральний директор Вінницького ОЦКПХ Ігор Матковський розповів про командну роботу, результатом якої стала зручна зона. Він підкреслив, що це допоможе дітям адаптуватися в лікувальному закладі й не боятися щеплень та інших медичних маніпуляцій.

«Простір вакцинованих супергероїв» – це ігрова зона, в якій діти та їхні батьки можуть перебувати певний час після отримання дітьми щеплення. Лікарі радять не йти додому з амбулаторії після вакцинації протягом щонайменше 30 хвилин, щоб з’ясувати, чи немає в дитини реакції на щеплення, а якщо є – одразу знайти спосіб полегшити стан дитини. В абсолютній більшості випадків особливих реакцій немає, але пів години після щеплення діти в Шаргородському ЦПМСД можуть не нудьгувати, а гратися, малювати, спілкуватися, вчитися чогось нового. Ну а в разі якоїсь реакції – лікар поруч.
У «Просторі вакцинованих супергероїв» передбачили:
- бізіборд – велика дошка, на якій є чимало розвивальних пристроїв, а також показано шлях вакцини від виробника до кабінету щеплень;
- олівці і розмальовки;
- ігрові будиночки;
- крісла-мішки і гумові стрибунці.
Мами й тати тим часом можуть почитати профілактичну літературу, щоб більше дізнатися про щеплення і взагалі здоровий спосіб життя.
Проєкт «Від бар’єрів до прихильності: вакцинація крок за кроком»
Проєкт «Від бар’єрів до прихильності: вакцинація крок за кроком» – логічне продовження ініціативи «Вакцинальний компаньйон Вакцинайко», яка була реалізована у трьох громадах області (Жмеринській, Шаргородській і Могилів-Подільській) у січні-квітні 2024 року за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Українського Католицького Університету та Уряду Бельгії. Команда проєкту виявляла й аналізувала бар’єри, які перешкоджають вакцинації дітей проти кашлюку, дифтерії та правця.
Нагадаємо, вакцинація знижує вірогідність поширення відповідних інфекцій у сотні разів. Від деяких хвороб єдиний варіант профілактики – це саме імунізація.