У Шаргородському районі хотіли віддати землю в оренду без торгів

У Шаргородському районі хотіли віддати землю в оренду без торгів

11:45 14.01.2021
1600

Вінницький апеляційний суд задовольнив позов прокуратури про визнання незаконним та скасування наказу Головного управління Держземагентства у Вінницькій області, а також визнання недійсним договору оренди земельної ділянки.

Прокуратурою з’ясовано, що Головним управлінням Держземагентства у Вінницькій області у 2015 році надано в оренду фізичній особі на позаконкурентній основі земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 29 га вартістю майже 4 млн грн на території однієї з сільських рад Шаргородського району, — інформує пресслужба прокуратури Вінницької області.

Це відбулося в порушення вимог Закону України "Про фермерське господарство" та Земельного кодексу України. Оскільки та сама фізична особа у 2012 році, на підставі розпоряджень райдержадміністрації отримала у користування земельну ділянку на території іншої сільської ради Шаргородського району. Цю ділянку особа отримала на позаконкурсній основі для створення та ведення фермерського господарства, реалізувавши таким чином законне право на отримання земельних ділянок для вказаних цілей, без проведення земельних торгів.

Попри обґрунтованість доводів та позицію прокуратури, суд першої інстанції у задоволенні позову відмовив. Утім суд апеляційної інстанції, дослідивши доводи прокуратури, постановив, що громадянин не мав законних підстав повторно отримувати у користування земельну ділянку сільськогосподарського призначення без проведення торгів, - додають у прокуратурі.

У січні 2021 року забезпечено реальне виконання судового рішення, ця земельна ділянка повернута з незаконного користування у державну власність.

Нагадаємо, Хмільник: прокуратура зупинила перехід у приватну власність майна громади.

Читайте також
Трьох жителів Барської громади судитимуть за незаконну порубку
Детальніше
Розслідуються не належні умови тримання засуджених в Ладижинській колонії
Детальніше
У Вінниці податківицю зловили на "хитрих" хабарях
Детальніше
За хабарництво судили колишніх співробітників вінницької кіберполіції
Детальніше
Справу вінничанки, яка займалася сутенерством, розгляне суд
Детальніше
39-річного вінничанина підозрюють у викраденні великої суми грошей
Детальніше