У Калинівці реалізовують психологічний проєкт «Цілющий ліс» для роботи з дітьми
Заклад дошкільної освіти №1 м.Калинівки – один із двох закладів освіти Калинівщини, який успішно пройшов конкурсний відбір та здобув право реалізації проєкту «Цілющий ліс». Усього ж у Вінницькій області конкурсний відбір пройшли лише 100 закладів освіти.
Про це інформують у Калинівській міськраді.
«Цілющий ліс» – це психологічна методика роботи з дітьми 4 -7 років. Проєкт використовує напрацювання ізраїльських психологів. В основі Програми лежить історія «Безпечне місце», головними героями якої є охоронці лісу. Програма є своєрідною лабораторією, у якій діти вчаться безпечно проживати та інтегрувати складний емоційний досвід. Використовуючи сюжет та метафори історії «Безпечне місце», діти приміряють ролі її героїв: тварин, рослин, охоронців лісу.
Переважна більшість активностей відбувається в природному середовищі – надворі. Тут вихованці старшої групи разом зі своїми вихователями Оксаною Пічкур, Оленою Зоріною та асистентом вихователів Вірою Антонюк облаштували власне Безпечне місце, – розповідає фасилітатор проєкту, практичний психолог закладу дошкільної освіти №1 м.Калинівка Галина Гедз. – У нас була посвята в охоронців лісу. В ігровій формі ми вчимо дітей піклуватися про довкілля, діти бачать результати своїх зусиль і здобувають досвід контролю над власним життям.

Кожен день маленьких хлопчиків та дівчаток наповнений цікавими розвагами та корисною працею. Діти вчаться доглядати за рослинами, берегти природу, сортувати сміття, а також дружити. Вони разом приготували смачну піцу, щоб пригостити нею гостей, які завітали до їх Безпечного місця.

Наші діти важко переносять реалії сьогодення. Спілкування з природою, цікаве дозвілля допомагає їм відволіктися від гаджетів, від проблем дорослих. Це дуже гарний проєкт. Сесії містять багато ігрових ритуалів, які допомагають стабілізувати дитячу психіку. Програма має тривалий ефект. Після її завершення діти у складних ситуаціях можуть повертатися до цілющої метафори Безпечного місця та використовувати здобуті навички стресоподолання, – розповідає директорка закладу дошкільної освіти №1 м.Калинівка Віталіна Сапунова.
Нагадаємо, у хабі «Місто змістів» відбувся відкритий психологічний тренінг «Ми варті любові. Розуміємо себе та інших», присвячений Всесвітньому дню психолога. Участь у тренінгу взяли близько 42 осіб різного віку – як молодь, так і дорослі, зокрема внутрішньо переміщені особи, які нині мешкають у Вінниці.