У Чернівецькій громаді реалізували два проєкти конкурсу Комфортні громади

У Чернівецькій громаді реалізували два проєкти конкурсу "Комфортні громади"

10:05 24.01.2022
100

Перебуваючи з робочою поїздкою у Чернівецькій селищній територіальній громаді, голова обласної Ради Вячеслав Соколовий разом з депутатом обласної Ради Віталієм Бенем ознайомився з реалізацією проєктів – переможців обласного конкурсу "Комфортні громади". 

У рамках конкурсу за напрямом "Безпечна громада" у Чернівецькій громаді реалізований проєкт системи цілодобового відеоспостереження.

На всіх в’їздах і виїздах із селища Чернівці, у велелюдних місцях та місцях найбільшого транспортного трафіку встановили 21 камеру. З них – шість великих камер з функцією ідентифікації номеру та кольору автомобіля – в напрямку з Вінниці, Могилева-Подільського, Томашполя, Ямполя. Загальна вартість проєкту – 480,15 тис. грн.

Відповідальне ставлення до пріоритетів розвитку та якісне виконання проєктів допомогло громаді стати переможцем в обласному конкурсі. Чернівецька громада минулого року отримала можливість реалізувати два своїх проєкти. Перший – безпековий напрям – система відеонагляду території громади. За конкурсом "Комфортні громади" на реалізацію цього проєкту було спрямовано 237 тис. грн, інші кошти – громади та місцевих підприємців, – говорить голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

У Чернівецькій громаді реалізували два проєкти конкурсу Комфортні громади

Чернівецька селищна голова Олена Бень розповідає, що пункт відеоспостереження розташований у приміщенні Поліцейської станції.

Там встановлено три монітори, два відеореєстратори, два маршрутизатори та два комутатори. Ця система паралельно виведена на монітор у Чернівецькій селищній раді. Тож ми можемо також спостерігати за тим, що відбувається на вулицях громади, – каже Олена Бень.

Другий реалізований проєкт конкурсу обласної Ради – "Якісна та сучасна діагностика – запорука здоров’я людини". Завдяки проєкту придбали медичне обладнання для Чернівецької лікарні на загальну суму 565,7 тисяч гривень: цифровий перетворювач (оцифровувач) для рентген діагностики та напівавтоматичний двоканальний коагулометр.

У громаді самі визначали, яке обладнання їм закуповувати. Зокрема, придбали оцифровувач до рентгенапарату. Ми переконалися в його необхідності та надзвичайній ефективності. Протягом року у громаді понад 15 000 жителів користалися послугами рентгену. Оцифровувач пришвидшив процес оброблення інформації. Це було правильне рішення громади, – коментує Вячеслав Соколовий.

У Чернівецькій громаді реалізували два проєкти конкурсу Комфортні громади

Нині у Чернівецькій лікарні укладено дев'ять пакетів із Національною службою здоров'я України. Сільська голова Олень Бень каже, що у громаді роблять усе, аби забезпечити медичний заклад необхідним якісним обладнанням. Цього року – теж подали проєкт на конкурс "Комфортні громади".

У нас є необхідність придбання УЗД-апарату. Ми віддалена громада, до опорної лікарні людям важко доїжджати. Тому дуже важливо отримати сучасний УЗД-апарат, який забезпечить якісну діагностику, – каже Олена Бень.

У Чернівецькій громаді реалізували два проєкти конкурсу Комфортні громади

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий наголошує, що обласна Рада докладає усіх зусиль, аби давати громадам інструменти та стимули розвитку.

У нинішньому році ми вже завершили перший етап відбору проєктів конкурсу "Комфортні громади". Нам вдалося збільшити фонд фінансування. Якщо минулого року залучили 20 млн грн, то у цьому році – 36 млн грн. Ми також оновили умови конкурсу. І, що дуже важливо, – люди у громадах отримали змогу самі обирати ті проєкти, які б вони хотіли бачити реалізованими у своїх громадах, – зазначив Вячеслав Соколовий.

Нагадаємо, у Вінницькій області завершили початковий етап конкурсу "Комфортні громади". Зі 173 проєктів, які подали на розгляд, 141 проєкт пройшов у другий тур конкурсу.

Embedded thumbnail for У Чернівецькій громаді реалізували два проєкти конкурсу "Комфортні громади"

Читайте також

У Барській громаді розгортає виробництво релоковане з Чернігівщини підприємство
У Барській громаді розгортає виробництво релоковане з Чернігівщини підприємство
Детальніше
Продовольча безпека понад 90% земель сільськогосподарського призначення на Вінниччині вже засіяні
Продовольча безпека: понад 90% земель сільськогосподарського призначення на Вінниччині вже засіяні
Детальніше
Український гурт Kalush Orchestra пройшов перший півфінал Євробачення - українці серед фаворитів
Український гурт Kalush Orchestra пройшов перший півфінал "Євробачення" - українці серед фаворитів
Детальніше
Сергій Моргунов: "Все більше громад Вінниччини отримують допомогу для переселенців"
Сергій Моргунов: "Все більше громад Вінниччини отримують допомогу для переселенців"
Детальніше
Вінницький художній музей оголосив конкурс для юних художників
Вінницький художній музей оголосив конкурс для юних художників
Детальніше
На фронт поїхало чергове авто, як придбали за кошти аукціону конкурсу краси Міс Вінниця
На фронт поїхало чергове авто, яке придбали за кошти аукціону конкурсу краси "Міс Вінниця"
Детальніше