У бюджеті Вінницької області знайдуть гроші на ноутбуки для дистанційного навчання

У бюджеті Вінницької області знайдуть гроші на ноутбуки для дистанційного навчання

10:16 06.05.2021
115

Галина Якубович 5 травня провела позачергове засідання постійної комісії з питань економіки, фінансів та бюджету. Участь у роботі комісії взяв перший заступник голови обласної Ради Володимир Кістіон.

Депутати розглянули проєкт розпорядження голови обласної державної адміністрації “Про внесення змін до обласного бюджету на 2021 рік”. 

У цілому доходи обласного бюджету збільшуються на 69 млн 390 тис. грн. Зокрема, з державного бюджету місцевим бюджетам направляється:

  •  27,3 млн грн на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я;
  • 39 млн 940 тис. 400 грн на заходи, спрямовані на боротьбу з COVID-19 та її наслідками під час навчального процесу у закладах загальної середньої освіти.

Комісія розглянула розпорядження голови облдержадміністрації та внесла відповідні зміни. Основними питаннями, які виносяться у розпорядженні – це субвенції з державного бюджету. Перша велика субвенція – на придбання кисневих концентраторів, які будуть закуплені централізовано. Їх передадуть центрам первинної медико-санітарної допомоги для того, щоб ними могли користуватися пацієнти, як мають потребу кисневій терапії після лікування COVID-19, Друга  –  на придбання ноутбуків для закладів освіти, які в переважній своїй частині перебувають на дистанційному навчанні, – пояснила голова постійної комісії Галина Якубович.

Також внесені зміни, згідно з якими понад 11 млн грн передаються місцевим бюджетам на лікування хворих на цукровий діабет інсуліном та нецукровий діабет десмопресином.

Там, де немає центрів первинної медико-санітарної допомоги, ці кошти будуть розподілені через громади, на території яких знаходилися районні лікарні й мали реєстри інсулінозалежних хворих. Тобто, людина отримає допомогу там, де вона перебувала на обліку, – додала Галина Якубович.

Окрім того, на співфінансування інвестиційних проєктів з бюджету Мурованокуриловецької селищної територіальної громади передається 150 тис. грн  на реконструкцію відділення екстреної медичної допомоги Могилів-Подільської окружної лікарні інтенсивного лікування та бюджету Тульчинської міської територіальної громади – 2 млн грн на реконструкцію приміщень відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (приймального відділення).

У бюджеті Вінницької області знайдуть гроші на ноутбуки для дистанційного навчання

Також з державного бюджету передано субвенцію на придбання засобів захисту, необхідних для організації протиепідемічних заходів під час проведення основної та додаткової сесій зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році – понад 758 тис. грн.

Нагадаємо, у Вінниці з бюджету громади виділили додатково 13,2 млн грн охорону здоров’я.

Читайте також
Вже відомо, хто очолить шість вінницьких закладів освіти
Детальніше
Триває відбір на посади директорів вінницьких комунальних закладів освіти
Детальніше
Тривають конкурси на посади директорів комунальних закладів освіти Вінниччини
Детальніше
На Вінниччині селище Ленінка перейменували на Привітне
Детальніше
Для Вінниччини планують закупити 12 нових реанімобілів
Детальніше
Для сутисківської школи виділять 1 млн 100 тис. грн субвенції
Детальніше