Ситуація залишається напруженою: на Вінниччині з початку року зафіксували сказ у 52 тварин
Ситуація залишається напруженою: на Вінниччині з початку року зафіксували сказ у 52 тварин. За січень-березень до установ Держпродспоживслужби у Вінницькій області надійшло понад 300 повідомлень з метою клінічного нагляду за тваринами.
Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб і Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області надають інформацію про епідемічну та епізоотичну ситуацію зі сказу на території Вінницької області.
Ситуація залишається напруженою, станом на 31 березня сказ лабораторно підтверджено у 52 тварин, – розповідає лікар-епідеміолог Вінницького ОЦКПХ Світлана Кушнір. – У першому кварталі сказ у тварин реєстрували у всіх районах області: Хмільницькому – 20 випадків, по 10 – у Вінницькому та Гайсинському районах, 5 – у Жмеринському, 4 – у Могилів-Подільському та 3 – у Тульчинському районі.
Захворювання на сказ було зареєстровано серед таких видів тварин:
- питома вага лисиць – 44,2% (23 випадки);
- собак – 40,4% (21 випадок);
- котів – 13,5% (7 випадків);
- один випадок у борсука – 1,9%.

За три місяці 2025 року по антирабічну допомогу після укусів та ослинення тваринами звернулося 856 людей, із них 66 осіб травмовані скаженими тваринами. Значну кількість постраждалих зареєстровано у:
- Вінницькому районі – 421;
- Гайсинському – 136;
- Хмільницькому – 97;
- Тульчинському – 90;
- Жмеринському – 78;
- Могилів-Подільському – 34.
Антирабічні щеплення за три місяці 2025 року були призначені 508 постраждалим – це 59,3% від загальної кількості пацієнтів, які звернулися по допомогу після контакту з хворими або невідомими тваринами. Отримали повний курс щеплень 276 людей (54,3% від загальної кількості тих, кому призначалося профілактичне лікування). 167 дітям до 18 років було призначено щеплення проти сказу, з них повний курс отримали 51,5% (86 дітей).
Випадки захворювань на сказ серед людей на Вінниччині в першому кварталі року не реєструвалися.
За січень-березень до установ Держпродспоживслужби у Вінницькій області було надано 349 повідомлення з метою клінічного нагляду за тваринами, отримано 336 довідок про стан тварин.
Нагадаємо, вінничани можуть робити щеплення від сказу своїм домашнім улюбленцям. Кампанія з вакцинації триватиме на територіях із приватною забудовою до липня.