Свіжі сліди техніки та розриті надра на Вінниччині викрили масштабні нелегальні копальні

Свіжі сліди техніки та розриті надра: на Вінниччині викрили масштабні нелегальні копальні

12:00 16.05.2026

На Вінниччині фахівці Державної екологічної інспекції під час планових перевірок продовжують виявляти грубі порушення у сфері охорони довкілля. Цього разу факти самовільного видобутку корисних копалин задокументували на території однієї із сільських рад Жмеринського району.

Про це інформує ВІТА ТБ, посилаючись на Державну екологічну інспекцію у Вінницькій області.

Під час інспектування території громади спеціалісти виявили одразу два місця, де здійснювалося незаконне користування надрами. На першій локації екологи знайшли частково відпрацьований кар’єр, де залишилися зовсім свіжі сліди робіт. За попередніми оцінками, площа порушеної ділянки становить близько 100 м², а видобували тут копалину, візуально схожу на пісок, — йдеться у повідомленні.

Ситуація на іншому об’єкті виявилася ще масштабнішою. Там інспектори зафіксували ознаки нещодавнього видобутку суглинку. Глибина нелегального розриття сягала від 3,5 до 4 метрів, а загальний об’єм самовільно вивезених надр перевищив 140 кубічних метрів. Про те, що роботи велися активно та із застосуванням важкої техніки, свідчили характерні відбитки ковшів навантажувачів та протектори шин великогабаритних машин.

Свіжі сліди техніки та розриті надра: на Вінниччині викрили масштабні нелегальні копальні

В екологічній інспекції наголошують: такі дії мають ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтею 240 Кримінального кодексу України (порушення правил охорони або використання надр). У зв’язку з цим усі матеріали перевірки були оперативно передані до правоохоронних органів для відповідного реагування та притягнення винних до відповідальності.

Окрім юридичних наслідків, фахівці попереджають про серйозну екологічну загрозу. Незаконна розробка кар’єрів призводить до руйнації родючих ґрунтів, незворотної зміни природного ландшафту та створює реальну небезпеку виникнення зсувів, що є прямою загрозою як для довкілля, так і для безпеки місцевих жителів.

Нагадаємо, в Гайсинському районі підприємці незаконно видобували сировину для будівельних матеріалів. Прокурори забезпечують відшкодування збитків, спричинених екологічними злочинами.

Читайте також

Вхід безкоштовний, а участь — за донат для військових Вінниця запрошує на Ековікенд
Вхід безкоштовний, а участь — за донат для військових: Вінниця запрошує на Ековікенд
Детальніше
Жмеринчанину загрожує до восьми років за гратами за купівлю наркотиків онлайн
Жмеринчанину загрожує до восьми років за гратами за купівлю наркотиків онлайн
Детальніше
Економили на утилізації відходів посадовця підприємства у Крижополі підозрюють у забрудненні земель
Економили на утилізації відходів: посадовця підприємства у Крижополі підозрюють у забрудненні земель
Детальніше
Пограбування посеред білого дня жмеринські оперативники вирахували зухвалого зловмисника
Пограбування посеред білого дня: жмеринські оперативники вирахували зухвалого зловмисника
Детальніше
На Вінниччині створюють новий заповідний об’єкт, щоб захистити від розробки кар’єру
На Вінниччині створюють новий заповідний об’єкт, щоб захистити від розробки кар’єру
Детальніше
На Жмеринщині нетверезий водій навантажувача намагався відкупитися від поліції за 17 тис. грн
На Жмеринщині нетверезий водій навантажувача намагався відкупитися від поліції за 17 тис. грн
Детальніше