Суд скасував план забудови котеджного містечка в Якушинцях

Суд скасував план забудови котеджного містечка в Якушинцях

11:25 27.02.2024

Якушинецька сільська рада свідомо проігнорувала зауваження архітектурно-містобудівної ради до Детального плану території для індивідуального садівництва, чим нівелювала загальнодержавний сформований процес професійного обговорення проєктних рішень у сфері містобудування. Мова йде про затвердження містобудівної документації для будівництва 22 будинків на території громади.

Під час судового розгляду адміністративної справи прокурор довів, що План грубо порушує основні принципи містобудівної діяльності, а також інтереси Якушинецької громади, оскільки перешкоджає формуванню повноцінного життєвого середовища, збереженню природних особливостей і ландшафтів та одночасно позбавляє жителів території для відпочинку.

До прикладу, у затвердженому Плані відсутній обов'язковий розділ інженерно-технічних заходів цивільного захисту населення, що є вагомим порушенням інтересів територіальної громади, особливо під час військової агресії, коли захист людей від надзвичайних ситуацій та бойових дій є пріоритетом, - інформує пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Окрім того, не визначено перспективних рішень використання території, не відображено планувальних рішень суміжних територій, не допрацьовано схему організації руху транспорту та пішоходів в частині оптимізації кількості проїздів по території проєктного об'єкта, не встановлено зони санітарної охорони водних об’єктів тощо.

За принципової позиції органів прокуратури Вінницьким окружним адміністративним судом у минулому році винесено рішення, яке вже у цьому році залишено в силі постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду, про визнання протиправним та скасування рішення ради "Про затвердження Детального плану території".

Також зобов'язали Якушинецьку сільську раду невідкладно опублікувати резолютивну частину рішення суду у виданні, в якому було офіційно оприлюднено спірне рішення органу місцевого самоврядування.

Нагадаємо, Вінницька обласна прокуратура відреагувала на самовільне зайняття земельної ділянки та незаконне будівництво у відпочинковій зоні біля Черепашинського кар'єру.

Читайте також

Націоналізували, розслідували, стягнули мільйони податкова сага вінницького підприємства
Націоналізували, розслідували, стягнули мільйони: податкова сага вінницького підприємства
Детальніше
Колишній будинок культури перетворюють на простір для ветеранів Калинівки
Колишній будинок культури перетворюють на простір для ветеранів Калинівки
Детальніше
У Вінниці бухгалтерку підозрюють у заволодінні 3,1 млн грн націоналізованого підприємства
У Вінниці бухгалтерку підозрюють у заволодінні 3,1 млн грн націоналізованого підприємства
Детальніше
У Вінницькому центрі реабілітації дітей за підтримки Франції будують новий корпус з укриттям
У Вінницькому центрі реабілітації дітей за підтримки Франції будують новий корпус з укриттям
Детальніше
Смертельна ДТП на Вінниччині мотоцикліст загинув після зіткнення з легковиком
Смертельна ДТП на Вінниччині: мотоцикліст загинув після зіткнення з легковиком
Детальніше
Обіцяла зняти з розшуку в ТЦК за $6000 — поліція затримала вінничанку, коли та отримала гроші
Обіцяла зняти з розшуку в ТЦК за $6000 — поліція затримала вінничанку, коли та отримала гроші
Детальніше