Споживачі боргують вінницьким газовикам уже понад 46 млн грн

Споживачі боргують вінницьким газовикам уже понад 46 млн грн

10:28 10.04.2024

Для модернізації газових мереж регіону цьогоріч потрібно близько 45 млн грн. При цьому споживачі боргують Вінницькій філії «Газмережі» уже понад 46 млн грн.

Про це 10 квітня інформує Вінницька філія “Газмережі”.

Заборгованість споживачів газу Вінниччини за розподіл газу на кінець березня перевищила 46 млн грн. З них понад 31,2 млн грн боргують побутові споживачі, понад 15,2 млн грн – промисловість та інші категорії споживачів, - йдеться у повідомленні.

При цьому у 2024 році в газові мережі Вінниччини потрібно інвестувати понад 45 млн грн для модернізації системи, заміни застарілого обладнання, лічильників, реконструкції станцій катодного захисту тощо.

Вінницька філія «Газмережі» утримує газорозподільну систему області у належному технічному стані, забезпечує її ремонт, надійну та стабільну роботу. 

Із закінченням опалювального періоду ми розпочали роботи з підготовки системи до наступного сезону. Усі заплановані заходи спрямовані на підвищення надійності та безпеки системи газопостачання. Багатомільйонні борги значно ускладнюють реалізацію запланованого, – пояснює директор компанії Ігор Квік.

Роботи виконуються коштом плати за розподіл газу. Левову частку робіт газовики проводять в міжопалювальний період. Тож зараз особливо гостро стоїть потреба вчасного розрахунку споживачів та погашення заборгованості. 

Компанія розуміє усю складність сьогоднішньої ситуації. Ідемо на зустріч споживачам. Укладаємо угоди про реструктуризацію боргу, погашення його частинами, - зауважують газовики.

В крайніх випадках вимушені стягувати заборговані суми в судовому порядку. При цьому боржники, крім суми основного боргу сплачують також судові витрати та виконавчий збір. За несвоєчасну оплату послуг законодавством передбачене застосування до боржників штрафних санкцій та припинення надання послуг.  

Щоб уникнути небажаних наслідків, а також, щоб газовики мали ресурс для виконання усіх необхідних заходів на мережах, Вінницька філія «Газмережі» закликає усіх споживачів розрахуватися за отримані послуги розподілу газу.

Кожна сплачена платіжка – це вклад кожного споживача у підтримання енергетичної безпеки регіону.

Нагадаємо, у зв’язку з проведенням робіт з технічного обслуговування систем газопостачання, тимчасово буде припинено подачу газу споживачам двох будинків в місті Погребище. Про це інформує Вінницька філія “Газмережі”.

Читайте також

Де та які види безкоштовних медичних послуг надають для учасників бойових дій у Вінниці?
Детальніше
Вінницькі газовики з початку року відпрацювали 7200 аварійних викликів
Детальніше
Обмежать газопостачання окремих будинків у Могилеві-Подільському
Детальніше
Частині будинків Томашполя та Вапнярки обмежать газопостачання
Детальніше
У Вінниці під час повітряної тривоги пролунав потужний вибух у багатоповерхівці
Детальніше
Дві тисячі споживачів у Жмеринському районі залишились без газу
Детальніше