Спеціалісти перевірили радіаційний фон та взяли проби води на Вінниччині

Спеціалісти перевірили радіаційний фон та взяли проби води на Вінниччині

11:49 09.04.2024

Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб за тиждень виконав 252 виміри радіаційного фону в населених пунктах області та дослідив 311 проб води.

Результати досліджень опублікували 9 квітня на офіційному сайті центру.

Радіаційний фон

Показник радіаційного фону становить від 0,11 мкЗв/год до 0,17 мкЗв/год, що не перевищує  багаторічний фоновий рівень.

Дослідження води

За санітарно-хімічними, бактеріологічними показниками та на вміст радіонуклідів з водогонів області лабораторно дослідили 311 проб води:

  • 305 (98,1%) проб відповідають вимогам за всіма дослідженими показниками;
  • 6 (1,9%) проб не відповідають вимогам з водогону, який використовує воду із поверхневих вододжерел - комунальний водогін Калинівки за показником перманганатної окиснюваності (інтегральний показник органічного забруднення) в 1,2 раза від норми. Зазначене відхилення свідчить про можливе надходження органічних забруднень у вододжерело та забрудненість мережі.

У воді сільських водогонів селі Котюжани Могилів-Подільського району та в селі Зарванці Вінницького району зареєстровано невідповідність за показником загальної жорсткості та сухому залишку, а в сільському водогоні в селі Зарванці Вінницького району виявлені ентерококи.

Також дослідили один зразок води на хімічні та на мікробіологічні показники із криниць громадського використання, невідповідність нормативу не зареєстровано. Вміст радіонуклідів у питній воді - в межах норми.

Наразі ситуація із забезпеченням питною водою в області є контрольованою. Попереджаємо про необхідність кип'ятіння та відстоювання води перед вживанням Перевагу надавайте бутильованій воді та воді на розлив, - наголошують у Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Нагадаємо, спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю провели відбір поверхневої води з річки Сіб в декількох точках в межах Гайсина.

Читайте також

Скільки мін уже знешкодили поліцейські вибухотехніки з Вінниці на деокупованих районах Харківщини?
Детальніше
У Вінниці під колесами вантажного потягу загинув 65-річний чоловік
Детальніше
Рятувальники Вінниччини ліквідували 7 пожеж, горіло 2 будинки
Детальніше
У Вінниці надзвичайники врятували 2-річну дівчинку
Детальніше
Кіберполіція застерігає не переходити за невідомими посиланнями
Детальніше
У Черепашинцях втопився 7-річний хлопчик
Детальніше