Снайпер 59-ї бригади загинув під Українськом: у Теплицькій громаді оголосили триденну жалобу
Теплицька громада отримала офіційне підтвердження загибелі свого земляка, захисника України Юрія Балахтара.
Про це 13 липня повідомляє ВІТА ТБ посилаючись на Теплицьку селищну раду.
Тіло захисника вдалося повернути під час чергового обміну у 2025 році, а після ДНК-експертизи та офіційних процедур ідентифікації 10 липня 2026 року правоохоронні органи офіційно підтвердили загибель солдата, — йдеться у повідомленні.
Юрій Балахтар народився 25 жовтня 1976 року в селі Удич, де пройшли його дитинство та юність. Після закінчення Удицької школи навчався в Ладижинському технікумі механізації, а згодом працював у сфері виробництва меблів — спочатку у Вінниці, а потім разом із родиною переїхав до Умані.
У липні 2024 року чоловік став на захист Батьківщини, доєднавшись до лав Збройних Сил України по мобілізації. Служив стрільцем-снайпером механізованого відділення 108-го окремого штурмового батальйону «Вовки Да Вінчі» у складі 59-ї окремої штурмової бригади імені Якова Гандзюка.
Обставини загибелі
З 22 вересня 2024 року боєць не виходив на зв'язок і вважався зниклим безвісти під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Українськ Покровського району Донецької області. З'ясувалося, що свій останній бій за Україну він прийняв того ж дня.
У захисника залишилися дружина та дві доньки.
Земляки висловили щире й глибоке співчуття рідним, близьким та побратимам військового. Про дату та час зустрічі Воїна, а також про чин похорону повідомлять додатково.
У зв'язку із загибеллю захисника розпорядженням селищного голови у громаді оголошено триденну жалобу.





