Сергій Моргунов під час зустрічі із мешканцями сіл Писарівка та Щітки

Села Писарівка та Щітки стануть частиною Вінниці

09:14 29.09.2020
99

Заасфальтовані дороги, освітлення, громадський транспорт, доступ до якісних адміністративних послуг – усе це все впливає на комфортність проживання. Мешканці Писарівки хочуть добудувати школу у селі, а для діток у Щітках - необхідний навчально-виховний комплекс. Це стане можливим після того, як сел стануть частиною Вінниці, приєднавшись до Вінницької об'єднаної територіальної громади. Яка ж ситуація нині у селах, перевірив мер Сергій Моргунов.

Як розповів директор Писарівської школи Сергій Творун, наразі у закладі навчається 225 дітей, не лише із Писарівки, а й Сокиринець та Щіток. Іноді класів, де б займались діти, бракує. Для їдальні взагалі не було приміщення, тож довелось пожертвувати одним кабінетом. А для уроків фізкультури – невеличкий майданчик у дворі.

Села Писарівка та Щітки стануть частиною Вінниці

«У хороші осінні та весняні дні ми  проводимо заняття надворі, на стадіоні, а коли мокро – актова зала, вестибюль. Якщо можна так сказати – викручуємося», - розповідає директор закладу Сергій Творун.

Зараз тривають роботи по завершенню робіт у прибудові на два поверхи. Проєкт включає не лише завершення будівництва, а й реконструкцію діючого корпусу. Його планують утеплити, замінити дах та зробити ремонт. Тут планують розмістити 9 класів. У планах – сучасний та просторий харчоблок, в якому одночасно зможуть пообідати близько 80 учнів. Крім того, будівлю обладнають підйомником та пандусами, аби школу могли відвідувати і дітки з інвалідністю.

Села Писарівка та Щітки стануть частиною Вінниці

Як зазначив депутат Вінницької обласної ради Сергій Кривешко, без приєднання до Вінниці втілити проєкт у життя – не реально.

«У писарівської громади бюджет 14 млн гривень. Ці кошти йдуть на утримання шкіл та ФАПів. Якщо на одну школу треба 100 мільйонів, то скільки років громаді потрібно збирати кошти» - говорить Сергій Кривешко.

У складі Писарівської громади, сьогодні і село Щітки. Тут місцеві мріють про власний дошкільний заклад. Як повідомив сільський голова Дмитро Науменко, наразі дитсадочку в селі немає.

Села Писарівка та Щітки стануть частиною Вінниці

«Після добудови писарівської школи в нас буде амбітний проект – будівництво навчально-виховного комплексу в селі Щітки», - каже Дмитро Науменко.

Як зазначив секретар міської ради Павло Яблонський, люди бачать покращення рівня життя у Вінниці і хочуть, аби в селі теж була розвинута інфраструктура, транспорт тощо.   

«Це дуже приємно. Але головне, щоб люди розуміли, що за рік все не зробиться. Питання, які турбують людей, необхідно включати у стратегію, і протягом 5-10 років реалізувати по напрямкам» - говорить Павло Яблонський.

Села Писарівка та Щітки стануть частиною Вінниці

Роботи в громадах передмістя – хоч греблю гати, констатує Сергій Моргунов. Втім певен, у Вінниці знають як досягати успіху. І у приміській зоні повинні бути такі ж стандарти якості життя, які вдалось впровадити у Вінниці.

«В першу чергу питання в якості послуг – адміністративних, соціальних, освіти, охорони здоров’я. Це приведення місцевої інфраструктури до вінницьких стандартів, забезпечення муніципальним транспортом, освітлення вулиць. Для цих територій розкриваються додаткові можливості – приймати участь у розвитку громади, брати участь в бюджеті громадських ініціатив, шкільних проектів, або співфінансування», - підкреслив мер.

Про що ще говорив міський голова Вінниці Сергій Моргунов під час зустрічі з мешканцями сіл Писарівка та Щітки,  дивіться у матеріалі журналістів телеканалу ВІТА Шлях до сильної громади.

Читайте також
Місто
145
У Вінницькій ОТГ дуже низька явка виборців. Дільниці працюватимуь до 20:00
У Вінницькій міській ОТГ станом на 16:00 проголосувало лише 22,8% від…
вибори
вінницькаотг
місцевівибори
Вінниця
Детальніше
Місто
69
Тролейбус «VinLine» з автономним ходом курсуватиме на маршруті №12А
У Вінниці тролейбус «VinLine» з автономним ходом їздитиме за новим…
тролейбус
транспорт
вінницькатранспортнакомпанія
павлояблонський
СергійМоргунов
МихайлоЛуценко
Детальніше
Область
241
«Велика Вінниця»: що зміниться після приєднання Великих Крушлинець та Стадниці до Вінницької ОТГ?
Жити в селі, але працювати в місті. Так сьогодні доводиться робити…
вінницькаотг
СергійМоргунов
ВеликіКрушлинці
стадниця
Детальніше
Місто
36
«Вінничани важливі»: в жовтні майже 10 тисяч городян отримають муніципальну допомогу
Мешканці Вінницької міської ОТГ, які мають право на муніципальну…
вінничаниважливі
соцзахист
виплати
Сергій Моргунов
Детальніше
Область
37
Великі Крушлинці та Стадниця: яких змін прагнуть мешканці
Ремонт школи, добудова садочків, опалення у ФАПі та ремонти вулиць…
СергійМоргунов
ВеликіКрушлинці
стадниця
вінницькаотг
Детальніше
Місто
56
Авто для ветерана АТО Володимира Каширцева
Щороку у Вінниці напередодні відзначення Дня захисника України…
Вінниця
новини
ветераниАТО
Сергій Моргунов
Детальніше