Сергій Моргунов під час зустрічі із мешканцями сіл Писарівка та Щітки

Села Писарівка та Щітки стануть частиною Вінниці

09:14 29.09.2020
146

Заасфальтовані дороги, освітлення, громадський транспорт, доступ до якісних адміністративних послуг – усе це все впливає на комфортність проживання. Мешканці Писарівки хочуть добудувати школу у селі, а для діток у Щітках - необхідний навчально-виховний комплекс. Це стане можливим після того, як сел стануть частиною Вінниці, приєднавшись до Вінницької об'єднаної територіальної громади. Яка ж ситуація нині у селах, перевірив мер Сергій Моргунов.

Як розповів директор Писарівської школи Сергій Творун, наразі у закладі навчається 225 дітей, не лише із Писарівки, а й Сокиринець та Щіток. Іноді класів, де б займались діти, бракує. Для їдальні взагалі не було приміщення, тож довелось пожертвувати одним кабінетом. А для уроків фізкультури – невеличкий майданчик у дворі.

Села Писарівка та Щітки стануть частиною Вінниці

«У хороші осінні та весняні дні ми  проводимо заняття надворі, на стадіоні, а коли мокро – актова зала, вестибюль. Якщо можна так сказати – викручуємося», - розповідає директор закладу Сергій Творун.

Зараз тривають роботи по завершенню робіт у прибудові на два поверхи. Проєкт включає не лише завершення будівництва, а й реконструкцію діючого корпусу. Його планують утеплити, замінити дах та зробити ремонт. Тут планують розмістити 9 класів. У планах – сучасний та просторий харчоблок, в якому одночасно зможуть пообідати близько 80 учнів. Крім того, будівлю обладнають підйомником та пандусами, аби школу могли відвідувати і дітки з інвалідністю.

Села Писарівка та Щітки стануть частиною Вінниці

Як зазначив депутат Вінницької обласної ради Сергій Кривешко, без приєднання до Вінниці втілити проєкт у життя – не реально.

«У писарівської громади бюджет 14 млн гривень. Ці кошти йдуть на утримання шкіл та ФАПів. Якщо на одну школу треба 100 мільйонів, то скільки років громаді потрібно збирати кошти» - говорить Сергій Кривешко.

У складі Писарівської громади, сьогодні і село Щітки. Тут місцеві мріють про власний дошкільний заклад. Як повідомив сільський голова Дмитро Науменко, наразі дитсадочку в селі немає.

Села Писарівка та Щітки стануть частиною Вінниці

«Після добудови писарівської школи в нас буде амбітний проект – будівництво навчально-виховного комплексу в селі Щітки», - каже Дмитро Науменко.

Як зазначив секретар міської ради Павло Яблонський, люди бачать покращення рівня життя у Вінниці і хочуть, аби в селі теж була розвинута інфраструктура, транспорт тощо.   

«Це дуже приємно. Але головне, щоб люди розуміли, що за рік все не зробиться. Питання, які турбують людей, необхідно включати у стратегію, і протягом 5-10 років реалізувати по напрямкам» - говорить Павло Яблонський.

Села Писарівка та Щітки стануть частиною Вінниці

Роботи в громадах передмістя – хоч греблю гати, констатує Сергій Моргунов. Втім певен, у Вінниці знають як досягати успіху. І у приміській зоні повинні бути такі ж стандарти якості життя, які вдалось впровадити у Вінниці.

«В першу чергу питання в якості послуг – адміністративних, соціальних, освіти, охорони здоров’я. Це приведення місцевої інфраструктури до вінницьких стандартів, забезпечення муніципальним транспортом, освітлення вулиць. Для цих територій розкриваються додаткові можливості – приймати участь у розвитку громади, брати участь в бюджеті громадських ініціатив, шкільних проектів, або співфінансування», - підкреслив мер.

Про що ще говорив міський голова Вінниці Сергій Моргунов під час зустрічі з мешканцями сіл Писарівка та Щітки,  дивіться у матеріалі журналістів телеканалу ВІТА Шлях до сильної громади.

Читайте також
Сергій Моргунов: Тільки в єдності українці можуть відстояти суверенітет і соборність держави
Детальніше
Як навчатимуться школярі з 25 січня
Детальніше
Кабінети математики міських шкіл оснащують новітнім устаткуванням
Детальніше
Вінниця спільно з громадами створить новий культурний маршрут
Детальніше
Сергій Моргунов: Ситуація з тарифами вимагає негайних кроків центральної влади назустріч людям
Детальніше
"Вінничани важливі": торік щомісячну допомогу у Вінниці отримали більше 10 тис. містян
Детальніше