Робоча група Вінницької облради перевірила роботу Плисківського інтернату

Робоча група Вінницької облради перевірила роботу Плисківського інтернату

17:25 24.03.2021

На черговій сесії обласна Рада ухвалила рішення про реорганізацію Плисківського психоневрологічного інтернату шляхом приєднання до Вінницького обласного диспансеру для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку. Розпорядженням голови обласної Ради Вячеслава Соколового утворена робоча група, яка 24 березня ознайомилася із ситуацію в Плисківському інтернаті.

Великі проблемні питання закладу стосуються, в першу чергу, медичної частини, відсутності фахівців, завідувача, лікаря-психіатра. Ми повинні забезпечити належні умови для наших мешканців. Завдяки приєднанню покращаться медичне обслуговування та робота соціальної служби, тож будемо переймати досвід. Наразі в інтернаті перебуває 73 особи, наймолодший 1996 року народження, найстарший – 1937 року народження. Різна вікова категорія, всі пацієнти мають психічні захворювання та є інвалідами, – розповів в.о. директора інтернату Павло Теслюк.

Метою реорганізації закладу є оптимізація його роботи та покращення соціального захисту осіб з інвалідністю та осіб похилого віку.

У порівнянні із 2019 роком, в інтернаті проведена відповідна робота, відремонтовано приміщення, харчоблок очищено від бруду, вимиті вікна, стіни, зник неприємний запах, пронумеровані всі пробники харчування, промарковані продукти, наведений лад у підсобних приміщеннях, де зберігаються продукти. Роботи зроблено чимало, порушень особливих ми не виявили. Після приєднання до обласного пансіонату, звичайно, зміни відбудуться. Час покаже доцільність такої реорганізації, – прокоментувала регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Вінницькій області Наталя Гурковська.

Робоча група ознайомилася із роботою закладу, поспілкувалася з адміністрацією, соціальними та медичними працівниками, оглянула корпуси, які ремонтуються, місця проживання клієнтів, харчоблок, медичну частину.

Інтернат зберігається. Але тепер буде єдине керівництво, єдиний підхід до роботи. Тепер в інтернаті у Плискові, наприклад, зможуть залучати лікарів з обласного центру. Приєднання інтернату до обласного диспансеру для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку дасть можливість покращити умови перебування клієнтів, – прокоментував голова постійної комісії й голова робочої групи Ігор Грубеляс.

Він звернув увагу на те, що обласний диспансер для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку, до якого приєднується Плисківський інтернат, один з кращих в області. У 2020 році під час оцінки діяльності керівників закладів соціальної галузі – директор пансіонату Сергій Якубовський був єдиним, до кого не було жодних питань. Тоді пансіонат ставили у приклад, фіксували гарні умови проживання, якість харчування, ставлення до підопічних.

Обласний пансіонат безумовно надасть інтернату методологічну й адміністративну, медичну і фінансову підтримку, – додав Ігор Грубеляс.

Нагадаємо, Людмила Шафранська. Вихованці дитбудинків, інтернатів та будинку сімейного типу.

Embedded thumbnail for Робоча група Вінницької облради перевірила роботу Плисківського інтернату

Читайте також

У Шаргороді влаштували фестиваль національних культур «Всі ми діти твої, Україно!»
У Шаргороді влаштували фестиваль національних культур «Всі ми діти твої, Україно!»
Детальніше
З Вінниці стартував цикл семінарів зі стратегічного планування для територіальних громад
З Вінниці стартував цикл семінарів зі стратегічного планування для територіальних громад
Детальніше
Іллінецька громада облаштовує Центр реабілітації та соціальної адаптації
Іллінецька громада облаштовує Центр реабілітації та соціальної адаптації
Детальніше
Військовій частині Нацгвардії передали з Вінниці FPV-дрони
Військовій частині Нацгвардії передали з Вінниці FPV-дрони
Детальніше
У Вінниці вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні
У Вінниці вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні
Детальніше
Вінницька облрада передала квадрокоптери бійцям Національної гвардії України
Вінницька облрада передала квадрокоптери нацгвардійцям
Детальніше