Президент подає до Верховної Ради законопроєкт про множинне громадянство
Президент України Володимир Зеленський подає до Ради законопроєкт, який дасть змогу запровадити інститут множинного громадянства.
Раніше він вже зареєстрував у Верховній Раді відповідний законопроєкт.
Вношу у Верховну Раду України ключовий законопроєкт, який дасть змогу ухвалити комплексні зміни до законодавства та запровадити інститут множинного громадянства, – зазначив президент у своєму зверненні з нагоди Дня Соборності.
Також Володимир Зеленський привітав українців із державним святом.
Коли всі українці тримаються за руки, вони не піднімуть їх догори, аби здатися. Боремося всі. І сьогодні це стосується не тільки обох берегів Дніпра. Сьогодні соборність українців охоплює обидві півкулі Землі, у кожному куточку якої 24 лютого пролунало: я – українець, – сказав президент.
Він зазначив, що «слова «я – українець» мають особливе значення».
Тільки сильні українці можуть стати єдиними. І тільки єдині українці можуть бути сильними. Українці в усьому світі. З Днем Соборності!, – наголосив глава держави.
Що таке множинне громадянство
Множинне громадянство (мультипатризм) – статус громадянства, за якого людина послідовно визнається громадянином двох чи більше країн за законами цих країн. Передбачається, що держави укладають між собою двосторонню угоду, в якій взаємно визнають статус людини із двома паспортами, її права та обов’язки.
У деяких країнах розрізняють громадянство людини, яке більше стосується участі у внутрішньому політичному житті країни, та національність, яка стосується міжнародного статусу особи. Хоча множинне громадянство дає певні преференції його набувачам, можливі колізії законодавства, наприклад, у виконанні військового та інших обов'язків згідно з законами окремих країн.
Яке громадянство в Україні зараз
Станом на січень 2024 року питання громадянства регулюється Конституцією України, законом про громадянство, а також міжнародними договорами. Найголовнішим принципом є те, що громадянин України може мати винятково українське громадянство.
Український закон також визначає:
- держава повинна запобігати появі випадків, коли особи не мають громадянства;
- визнає право своїх громадян на бажання змінити громадянство;
- не має права позбавляти громадянства своїх громадян;
- зберігає громадянство для них незалежно від місця проживання та встановлює рівність перед законом усіх громадян України.
У законі також є перелік та підстави набуття громадянства, головні з яких – за народженням (якщо дитина народилась в Україні або хоча б один із батьків є громадянином України) та за територіальним походженням (якщо людина або її близькі родичі проживали в Україні до 16 липня 1990 року).
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вручив сертифікат на отримання квартири Герою України з Вінниччини Дмитру Фінашину. Про це поінформували у Вінницькій обласній військовій адміністрації.