Платники Вінниччини віддали для армії понад 906 млн грн військового збору

Платники Вінниччини віддали для армії понад 906 млн грн військового збору

15:13 07.12.2023

Упродовж січня-листопада 2023 року платники податків Вінниччини перерахували до держбюджету майже 906,3 млн грн військового збору. 

За інформацією Головного управління ДПС у Вінницькій області, цьогорічні надходження, сплачені на потреби української армії впродовж 11 місяців, перевищують минулорічні показники на більш ніж 74,3 млн грн або на 8,9%. 

Згідно з чинним законодавством, платниками військового збору особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти. 

Щодо об’єктів оподаткування військовим збором, то їхній перелік визначений статтею 163 Податкового кодексу України. До нього, крім заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються чи виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, відносяться і ряд інших.

Зокрема, орендна плата, виграші в державній або недержавній грошовій лотереї, купівля-продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини тощо.

Ставка військового збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

Нагадаємо, Верховна Рада відхилила блокуючі постанови щодо проєкту закону №10016-д про часткове відновлення податкових перевірок. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Читайте також

Штурмували ворожі позиції: вінницькі нацгвардійці вдосконалили бойові навички
Детальніше
Паливозаправник, "мавіки", рації, мікроавтобус закупила Вінницька громада для нацгвардійців
Детальніше
Дядя Гріша у Вінниці! Волонтер на кріслі колісному зібрав понад 8 млн грн на армію
Детальніше
В аварії на Запоріжжі загинув Захисник з Калинівщини Олександр Бертман
Детальніше
В Резерв+ тепер став доступним військово-обліковий документ в електронному вигляді
Детальніше
"Не всі знайомі поставились із розумінням до мого вибору": депутат Вінницької облради Ілля Гуменчук рятує бійців на передовій
Детальніше