Естонія визнала злочини Росії в Україні геноцидом | ВІТА ТБ

Парламент Естонії визнав злочини Росії в Україні геноцидом

14:24 21.04.2022

21 квітня парламент Естонії визнав злочини Росії в Україні геноцидом українського народу. Про це йдеться в заяві на сайті парламенту.

Ухвалили подану 84 депутатами заяву "Про військові злочини та геноцид російської федерації в Україні". Документ підтримали 86 членів Рійгікогу.

Парламент зазначив у заяві, що під час російської агресії виявили систематичні та масові військові злочини, скоєні російськими збройними силами проти українського народу.

Російська федерація здійснила акти геноциду, зокрема, масові злочини, проти мирного населення на тимчасово захоплених територіях, зокрема у містах Буча, Бородянка, Гостомель, Ірпінь та Маріуполь, у багатьох інших населених пунктах України. Вони полягають у вбивстві, викраденні людей, депортації, позбавленні волі, тортурах, згвалтуванні, а також здійснення наруги з трупів, - йдеться в повідомленні.

Згідно із заявою, Рійгікогу визнає дії російських збройних сил та військово-політичного керівництва геноцидом проти українського народу та закликає до цього й парламенти та міжнародні організації інших країн.

Рійгікогу також закликає надати підтримку у розслідуванні російських злочинів, притягненні до відповідальності винних та у співпраці з іншими державами створити міжнародний суд.

Нагадаємо, з метою належної фіксації та документування воєнних злочинів і злочинів проти людяності, вчинених російською армією в Україні, Офіс Генерального прокурора створив онлайн ресурс – головну державну платформу для збору доказів.

Читайте також

Вінниця прощається з двома оборонцями України, які загинули на Донеччині
Детальніше
"Мабуть, я ще не все зробив" - історія вінничанина, який постраждав від ракетного удару по Вінниці
Детальніше
На Вінниччині прощались з родиною, яка загинула під час ракетного обстрілу Києва
Детальніше
У Вінниці вшанують пам’ять жертв ракетного удару 14 липня 2022 року
Детальніше
Америка отримала доступ до вінницьких архівів: до чого тут найбільший в історії проєкт оцифрування?
Детальніше
Вінницька громада передала бійцям ще 200 ударних FPV-дронів та 5 нічних Mavic 3T
Детальніше