“Омікрон” новий штам Ковід заразніший за “Дельту”

“Омікрон”: новий штам Ковід заразніший за “Дельту”

21:11 03.12.2021
543

Світом шириться новий штам коронавірусу – “омікрон”.  Відомо, що він має 31 мутацію у складі білка НАК: з якого складаються шипи корони, які допомагають вірусу проникати у клітини людського організму. Нова будова – пришвидшує цей процес. 

Відтак вчені припускають, що Омікрон заразніший за Дельту. А от даних щодо того, чи може він спричинити складну форму хвороби у людини, поки немає. Всі хто заразився в ПАР скаржилися на ломоту у суглобах і надмірну втомлюваність. Але у жодного з інфікованих не зафіксували кисневу недостатність.

Більшість заражених - молоді люди у віці до 40 років, а вони легше переносили і попередні варіанти Ковід-19. Немає у вчених також даних щодо того, чи захищають існуючи вакцини від нового штаму, адже в ПАР дуже мало людей отримали щеплення проти коронавірусу.

Ми не знаємо, який рівень антитіл може захистити від омікрону. Гадаю, приблизно той самий, що й від попередніх варіантів. Єдине, що ми знаємо, що загалом високий рівень антитіл здатний захистити від різних штамів. А от чи так це для омікрон, нам поки не відомо, - каже професор інституту Джона Хопкінса - Вільям Мосс.

Тож країни протистоять поширенню вірусу, кожна по своєму. До прикладу в Нідерландах посилили комендантську годину. Там всі бари, ресторани, розважальні центри, кінотеатри й музеї повинні зачинятися о 17.00. У Великій Британії запроваджують обов'язкову ревакцинацію кожні три місяці. А в Австрії планують саджати до в'язниці за відмову від щеплення проти Ковід-19. Тим часом у ВООЗ закликають не панікувати й об'єднати зусилля. На думку міжнародних експертів, західні країни повинні наростити постачання вакцин на Зелений континент, де рівень імунізації дуже низький.

З появою доказів того, що імунітет проти інфекції після щеплення поступово зменшується, стає зрозумілим, що країни потребуватимуть окремих стратегій ревакцинації. Позиція ВООЗ залишається незмінною: спочатку у всіх країнах повинні бути вакциновані працівники медичної сфери, літні люди й представники інших категорій ризику, перш ніж буде розпочата ревакцинація тих, хто перебуває в групі з низьким ризиком зараження коронавірусом, - говорить генеральний директор ВООЗ - Тедрос Гебреісус.

Нагадаємо, завантаженість ліжок по Вінницькій області становить 54% - це говорить про стабілізацію епідеміологічного процесу. 143 пацієнти перебувають на реанімаційних ліжках.

Embedded thumbnail for “Омікрон”: новий штам Ковід заразніший за “Дельту”

Читайте також

Ковідний антирекорд: на Вінниччині за добу зафіксовано 1 207 нових випадків
Ковідний антирекорд: на Вінниччині за добу зафіксовано 1 207 нових випадків
Детальніше
Які ліки можна купити на державну тисячу
Які ліки можна купити на державну тисячу
Детальніше
COVID-19 Івано-Франківськ - “червоний” рівень, Вінниця тримається в “помаранчевому”
COVID-19: Івано-Франківськ - “червоний” рівень, Вінниця тримається в “помаранчевому”
Детальніше
COVID-19 у Вінниці реанімації завантажені на 70%
COVID-19: у Вінниці реанімації завантажені на 70%
Детальніше
Громади Вінниччини отримають 903 кисневих концентратори
Громади Вінниччини отримають 903 кисневих концентратори
Детальніше
У Стрижавській та Якушинецькій громадах провели карантинні рейди
У Стрижавській та Якушинецькій громадах провели карантинні рейди
Детальніше