Об'єдналися заради перемоги - як сьогодні живе Самгородоцька громада

Об'єдналися заради перемоги - як сьогодні живе Самгородоцька громада

15:57 28.02.2024

28 лютого голова обласної ради Вячеслав Соколовий із робочим візитом побував у Самгородоцькій сільській територіальній громаді.

Голова обласної ради Вячеслав Соколовий і Самгородоцький сільський голова Сергій Лановик поклали квіти до Стіни Пам'яті, віддавши шану загиблим учасникам російсько-української війни. У Самгородоцькій громаді пам'ятають героїв, які життя віддали за рідну землю, та активно допомагають захисникам і захисницям, які нині боронять Україну.

Сергій Лановик зазначив, що від початку повномасштабного вторгнення в Самгородоцькому ліцеї постійно працюють волонтери.

Учні та працівники ліцею плетуть захисні сітки, виготовляють окопні свічки, листівки, обереги та малюнки для військових, проводять благодійні ярмарки, - розповів Сергій Лановик. - У вихідні та під час канікул шкільна їдальня стає пунктом, де виготовляють для воїнів м'ясні та рибні консерви, домашню випічку.

Об'єдналися заради перемоги - як сьогодні живе Самгородоцька громада

Вячеслав Соколовий зустрівся з волонтерами та вручив їм Подяки від обласної ради.

У кожній громаді нині люди роблять чимало, щоб підтримати тих, хто боронить нашу землю. Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб постійно взаємодіє з волонтерами, наші координатори вивчають їхні потреби. Сьогодні ми передали сюди тканину, необхідну для плетіння сіток. Працюємо разом. Об'єднання зусиль завжди дає необхідний результат, - зазначив Вячеслав Соколовий.

Об'єдналися заради перемоги - як сьогодні живе Самгородоцька громада

Безпосередньо про ліцей та його роботу розповіла його директорка Світлана Черешнюк. Вона показала навчальні кабінети та класні кімнати, спортивну залу, ресурсну кімнату, харчоблок та їдальню. В окремому приміщенні працює дошкільний заклад, в трьох групах якого виховуються 47 дітей. У дошкільнят - свої спортивно-ігрові майданчики, окремий медкабінет, харчоблок і пральня. Малечі має бути комфортно та затишно.

Самгородоцька громада мала проблеми щодо забезпечення стійкої роботи закладу дошкільної та загальносередньої освіти. За рахунок об'єднання зусиль та коштів, переданих як субвенція від Вінницької міської ради, й коштів Самгородоцької громади зроблено опалення, відремонтовано дах, - зазначає Вячеслав Соколовий. - Це результат напряму роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу "Громади громадам". Це добрий приклад, як можна допомагати одне одному.

Об'єдналися заради перемоги - як сьогодні живе Самгородоцька громада

Голова обласної ради Вячеслав Соколовий, сільський голова Сергій Лановик, депутати обласної ради Ігор Грубеляс та Ірина Колесник також відвідали Самгородоцьку спецшколу.

Враження дуже приємні, - каже Вячеслав Соколовий. - Директору Павлу Паламарчуку та колективу закладу - щира подяка за роботу! Матеріально-технічна база школи - на відмінно! Умови для дітей - чудові! Тепло, світло, безпечно. Працює апарат з очищення води. Навчатися тут - цікаво й приємно. Це підтверджують й прекрасні результати мультипредметного тестування. Поки я - в Самгородоцькій спецшколі, її директор Павло Паламарчук - у Вінницькій обласній раді проходить щорічну оцінку як керівник комунального закладу. І його роботу оцінили на "відмінно"!

Об'єдналися заради перемоги - як сьогодні живе Самгородоцька громада

Наступним пунктом поїздки стало село Миколаївка. Воно особливе. Це єдине на Вінниччині село, де є чеське поселення.

Побували в гімназії імені Василя Земляка. Там діти вивчають чеську мову, є музей чеської культури, зберігаються традиції. Там шанують історію, і це дуже добре, - підкреслює Вячеслав Соколовий. - Важливо й те, що Миколаївка налагоджує сучасні партнерські стосунки з громадами Чеської Республіки. Так, вже у березні Самгородоцький голова Сергій Лановик підпише меморандум із громадою чеського села Яворниця. У перспективі - різнобічне партнерство. Моє враження від сьогоднішньої поїздки: наші громади не виживають, а живуть! Навіть під час повномасштабної війни. Ми - нездоланні! Ми переможемо!

Нагадаємо, з метою надання якісних поліцейських послуг та підтримання публічної безпеки і правопорядку у Самгородоцькій громаді відкрили поліцейську станцію. Тут проживає понад 4 тисячі осіб. Загалом це 77-ма поліцейська станція, яка запрацювала на Вінниччині.

Читайте також

Дядя Гріша у Вінниці! Волонтер на кріслі колісному зібрав понад 8 млн грн на армію
Детальніше
Кабінети МРТ, КТ та Рентген-операційна: у Подільському центрі онкології тривають ремонтні роботи
Детальніше
Питання реабілітації ветеранів розглянули на Координаційній раді з питань місцевого самоврядування
Детальніше
Вінниця цьогоріч прийняла третій Всеукраїнський діалог «Громади – ветеранам»
Детальніше
На Вінниччині ветеран Олександр Скорук зібрав волонтерську команду та допомагає військовим
Детальніше
У Вінниці з робочим візитом побувала Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова
Детальніше