Ободівській громаді повернули 2 га землі вартістю 250 тис. грн

Ободівській громаді повернули 2 га землі вартістю 250 тис. грн

11:20 18.06.2021

Вінницький апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу Вінницької обласної прокуратури на рішення Тростянецького районного суду Вінницької області про визнання права на земельну частку (пай).

Під час моніторингу Єдиного державного реєстру судових рішень прокуратурою було виявлено рішення Тростянецького районного суду, яким за фізичною особою в порушення вимог законодавства визнано право на земельну частку (пай) площею майже 2 га оціночною вартістю 250 тис. грн на території Ободівської громади Гайсинського району.

Прокуратурою встановлено, що правові підстави для визнання за громадянином права на земельну частку (пай) відсутні, оскільки під час розпаювання його не було включено до списків членів колишнього колективного сільськогосподарського підприємства. Відтак особа не отримувала сертифікат про право на земельну частку (пай), — інформує пресслужба прокуратури Вінницької області.

Крім того, суд, всупереч вимогам законодавства, визнав право позивача на земельний пай із невитребуваних паїв інших громадян.  

Узявши до уваги зазначені доводи прокурора, Вінницький апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції про визнання за фізичною особою права на землю, відтак ділянку буде повернуто у власність територіальної громади.

Нагадаємо, у Вінницькій міській територіальній громаді розпочинається аудит земель сільгосппризначення.

Читайте також

Чорний ринок вейпінгу на Вінниччині фігурантам справи загрожує до 12 років позбавлення волі
Чорний ринок вейпінгу на Вінниччині: фігурантам справи загрожує до 12 років позбавлення волі
Детальніше
Роздавав державну землю підозру отримав екскерівник Держгеокадастру Вінниччини
Роздавав державну землю: підозру отримав екскерівник Держгеокадастру Вінниччини
Детальніше
Суд на боці держави Томашпільська рада втратить право на землю з трипільським поселенням
Суд на боці держави: Томашпільська рада втратить право на землю з трипільським поселенням
Детальніше
На Вінниччині викрили схему розкрадання газу перепрограмували лічильник і вкрали 225 тисяч кубометрів
На Вінниччині викрили схему розкрадання газу: перепрограмували лічильник і вкрали 225 тисяч кубометрів
Детальніше
Вдарив кулаком по склу камери і пообіцяв убити у Вінниці засудили чоловіка за погрози прокурору
Вдарив кулаком по склу камери і пообіцяв убити: у Вінниці засудили чоловіка за погрози прокурору
Детальніше
На Вінниччині викрили схему розкрадання 5,6 млн грн при закупівлі обладнання для онкохворих
На Вінниччині викрили схему розкрадання 5,6 млн грн при закупівлі обладнання для онкохворих
Детальніше