ЗНО 2020

Незвична підготовка до ЗНО на Вінниччині через COVID-19

14:43 12.06.2020

Очільник області Владислав Скальський відвідав цетри тестування в Калинівській та Вінницькій ОТГ та ознайомився з роботою Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти. Нові правила, за якими цьогоріч проходитиме зовнішнє незалежне оцінювання, передбачають дотримання дистанції, масковий  режим, дезінфекцію, температурний  скринінг і не більше 15 учасників в аудиторії. В Калинівській  ЗОШ №1 до цього процесу підготувались відповідно до рекомендацій Головного санітарного лікаря України.

На базі нашого навчальго закладу 30 червня має  відбутись  тестування тільки з української мови та літератури. Вважаємо, що до проведення тестування, готові, хоча очікуємо ще нараду 16 червня, яка буде проводитись регіональним центром. На ній  оголосять остаточні  вказівки щодо організації. На даний  момент реагуємо на зміни, пов’язані з подіями, які  відбуваються  в нашій країні. Серед новацій проведення ЗНО цьогоріч - організація  різноманітних протеепідеміологічних заходів, - розповіла директор Калинівської ЗОШ№1 Світлана Павлуник.

Дезінфекція під час ЗНО-2020 у Вінницькій області

Яких саме, починаючи зі шкільного подвір’я, показують очільнику області Владиславу Скальському. 

Ось наші три столи для обробки рук. Там у нас стоїть бак, згідно з вимогами, куди скидають використані маски. На вході в пункт тестування є стенд, який ще раз описує умови. Одразу видно місце, де буде працювати наш медпрацівник - це місце для вимірювання температури до входу в будівлю. Якщо все нормально з температурою, учасник проходить в пункт тестування, - розповіла очільнику області директор Калинівської ЗОШ№1 Світлана Павлуник.

По школі  вже  розвішані вказівники  та  маршрути руху учасників тестування. Для  понад  двох сотень абітурієнтів підготували  16  аудиторій. Скрізь продумують як дотримуватись соціальної дистанції.

Тут відстань  достатня, є в нас аудиторії поменше, де ми садимо учасників в шахматному порядку, - розповів Владиславу Скальському директор Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Геннадій Кузьменко.

Геннадій Кузьменко демонструє умови організації ЗНО Владиславу Скальському

Усі умови для організації ЗНО відповідно до санітарних норм забезпечені і у 29-й ЗОШ  м. Вінниця. Тут абітурієнти складатимуть зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури та математики 15 та 17  червня, як і по всій області, відбудеться пробне тестування. 

Разом  з колегами  ми повинні пересвідчитись в тому, що процес ЗНО  організований  належним чином в повній відповідності до постанови Головного державного санітарного лікаря. Враховані всі моменти щодо і підвезення учнів, і забезпечення засобами індивідуального захисту та дезінфекції, належним чином організовані аудиторії, продумана логістика дітей в школі, і забезпечений якісний  процес проходження ЗНО, - розповів голова  Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський.

Процедура проведення в області ЗНО чітко відпрацьована, наголошує заступник  голови ОДА  Ігор Івасюк. Основну  відповідальність за організацію цього процесу несе Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти, який  відповідає за проведення ЗНО у Вінницькій,  Житомирській та Хмельницькій областях.

За  минулі 5 років жодного випадку  оскарження апеляції на результати тестування, які є з точки зору організації проведення, в Вінницькій області не було, - зазначив заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк.

На Вінниччині  створено 63 пункти тестування  і зареєстровано понад 15 тисяч  учасників. Для перевірки робіт планують залучити близько 3,5 тисяч вчителів.

150-160 тисяч тестувань - наш  обсяг роботи. По-перше у нас ротація, ми ніколи не обробляємо Вінницьку, Житомирську і Хмельницьку області. Завжди нам  привозять інші  області. Частина  бланків сканується і це - машинно- комп’ютерна  обробка. Бланк  Б перевіряють  два  екзаменатори, вони перевіряють незалежно один від одного, якщо їхні результати сходяться , цей результат іде в залік. Якщо вони мають розбіжності, щоб зменшити суб'єктивність у оцінюванні вступає в дію третя - старший  інструктор, - поянив директор Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Геннадій Кузьменко.

Цьогріч ЗНО стартуватиме 25 червня з математики. Завершиться оцінювання з різних дисциплін 17 липня і вже  за 12 днів  оприлюднять результати. Додаткову  сесію планують провести з 27 липня по 10 серпня. 

Читайте також

На Вінниччині намолотили вже другий мільйон тонн зерна
На Вінниччині намолотили вже другий мільйон тонн зерна
Детальніше
Вінниччина серед лідерів у підготовці до опалювального сезону
Вінниччина серед лідерів у підготовці до опалювального сезону
Детальніше
Сім'ї військових та малозабезпечені громадяни Вінниччини отримали гуманітарну допомогу
Сім'ї військових та малозабезпечені громадяни Вінниччини отримали гуманітарну допомогу
Детальніше
Під ранок на Вінниччині загорілась господарча будівля
Під ранок на Вінниччині загорілась господарча будівля
Детальніше
Цьогоріч посівна кампанія на Вінниччині розпочалась раніше, ніж торік
Цьогоріч посівна кампанія на Вінниччині розпочалась раніше, ніж торік
Детальніше
Оперативна обстановка за інформацією СБУ - 13 березня
Оперативна обстановка за інформацією СБУ - 13 березня
Детальніше