Навіщо скандальний віткач Тупицький приплів Вінницю до свого розшуку

Навіщо скандальний віткач Тупицький приплів Вінницю до свого розшуку?

17:20 28.05.2022

Колишній голова Конституційного суду Олександр Тупицький, який під час широкомасштабного вторгнення російських військ виїхав за кордон і перебуває у Відні, прокоментував оголошення його в міжнародний розшук.

Про це повідомили "Схеми: корупція в деталях".

Журналістам він заявив, що вважає рішення суду про розшук "незаконним", а саму справу проти нього - "зведенням рахунків", не називаючи імен.

Я вважаю, що рішення є незаконним. По-перше, справа розглянута за відсутності захисників, які в цей час перебували у Вінниці в іншому судовому процесі, про що суд завчасно попередили. По-друге, суду було надане моє місце перебування. Розшукують людину, коли невідоме її місце перебування, - заявив Тупицький.

Колишній голова КС підтвердив, що зараз перебуває у Відні - столиці Австрії. Сказав, що він "офіційно зареєстрований державними органами". Причини неявки до суду, говорить Тупицький, "тимчасові".

У мене є певний медичний документ моєї дружини - у мене на сьогодні троє неповнолітніх дітей, один із них щойно народився - син. І нічого страшного не було б, якби суд пішов шляхом слухання справи по відеоконференції. Є лист голови Верховного суду, який допускає в такій ситуації проводити такі процеси, - заявив він.

Тупицький сказав, що "не переховується від правосуддя" і "зацікавлений у розгляді справи".

27 травня Подільський районний суд міста Києва задовольнив клопотання прокуратури й оголосив Тупицького у міжнародний розшук.

Тупицького помітили у Відні в березні. Фото із суддею-втікачем опублікували журналісти. Незаконну втечу за кордон розслідують, повідомило ДБР.

У жовтні 2020 року КС під головуванням Тупицького визнав неконституційною статтю про покарання за недостовірне декларування. Це зробив за поданням нардепів з ОПЗЖ і "За майбутнє".

Президент Володимир Зеленський відсторонив Тупицького від посади, а в березні скасував указ колишнього президента Януковича про призначення Тупицького суддею.

Прокуратура передала до суду обвинувальний акт щодо Тупицького у справі про підкуп свідка і введення в оману суду.

Нагадаємо, хто з чоловіків має право виїхати за кордон під час воєнного стану | Телеканал ВІТА ТБ — головні новини та події міста Вінниці

Читайте також

До Вінниці приїхав мер французького Бессьєра, який рятував біженців
До Вінниці приїхав мер французького Бессьєра, який рятував біженців
Детальніше
Укрзалізниця евакуювала ще 65 людей з Донеччини частина з них прибула до Вінниці
Укрзалізниця евакуювала ще 65 людей з Донеччини: частина з них прибула до Вінниці
Детальніше
Суд призначив 60 годин громадських робіт за блокування трамвая вінницьким пранкерам
Суд призначив 60 годин громадських робіт за блокування трамвая вінницьким пранкерам
Детальніше
Поліція Жмеринки просить допомоги в пошуках 14-річної школярки
Поліція Жмеринки просить допомоги в пошуках 14-річної школярки
Детальніше
СБУ затримала неповнолітніх з вибуховим пристроєм у Вінниці
СБУ затримала неповнолітніх з вибуховим пристроєм у Вінниці
Детальніше
Вінницький міський суд — четвертий за навантаженням в Україні для нормальної роботи бракує пів сотні суддів
Вінницький міський суд — четвертий за навантаженням в Україні: для нормальної роботи бракує пів сотні суддів
Детальніше