На Вінниччині триває Всеукраїнська акція "Створюємо ліси разом"

На Вінниччині триває Всеукраїнська акція "Створюємо ліси разом"

10:14 08.04.2021

Чимало охочих долучаються щороку до весняного садіння лісу з лісівниками Вінниччини. Цього року всеукраїнська акція, ініційована Державним агентством лісових ресурсів України, яка має назву "Створюємо ліси разом", знову надає можливість вінничанам зробити свій внесок у благородну справу створення лісів разом із лісівниками. 

У рамках акції проводили посадку лісу в Брацлавському лісництві лісівники на чолі з лісничим Анатолієм Поліщуком разом із педагогами та технічними працівниками Брацлавської НВК-ЗОШ №1, яких і на лісовій ділянці очолила директорка школи – Оксана Білозір.

Навчальний заклад давно активно співпрацює із Брацлавським лісництвом, на базі школи діє учнівське лісництво "Зелена діброва". Наймолодшою учасницею садіння лісу стала третьокласниця цієї ж школи Ангеліна, яка прийшла до лісу допомогти своєму батькові-лісничому.

Працювала дружна команда педагогів та  лісівників на ділянці площею 2,2 га. Тут створювали лісові культури дуба звичайного з введенням горіха чорного та береки лікарської. Такі цінні лісові породи, які тут висадили вчора, за умови хорошого вчасного догляду стануть у майбутньому справжніми високопродуктивними та цінними лісовими насадженнями.

Дуб звичайний – це традиційний аборигенний вид, головна лісотвірна порода наших лісів. Горіх чорний – інтродукований вид, який вводять у склад подільських лісів через гарний приріст та цінну деревину, хорошу посухостійкість, що актуально через зміни клімату. Берека лікарська – теж  наш аборигенний вид, внесений сьогодні до Червоної книги України. Берека цінується за прекрасні властивості деревини, як лікарська сировина.

Загалом під час весняної посадки лісу в 2021 році тульчинські лісівники планують відновити 116 га на землях державного лісового фонду та планує створити 6 га нових лісів на землях, переданих для створення захисних насаджень селом Зяньківці Брацлавської ОТГ.

Акція "Створюємо ліси разом" триватиме до 17 квітня. Тому усі охочі можуть долучитися до благородної місії створення лісів. Лісівники запрошують взяти участь у весняній посадці лісу та власними руками зробити внесок у збереження зелених легенів планети.

А 10 квітня держлісгоспи запрошують громадськість взяти участь у загальнодержавній екологічній акції "Озеленення планети" з весняного висаджування дерев.

Нагадаємо, вінницькі лісівники засівають поля та розводять рибу.

Читайте також

У Вінницькому муніципальному притулку для тварин нещодавно запрацювала кінологиня
Детальніше
У Вінниці та області триває імунізація диких тварин проти сказу
Детальніше
На Жмеринщині незаконно вирубали дерев на понад 800 тис. грн
Детальніше
У Вінниці провели традиційне прибирання громади після зими
Детальніше
Житель Стрижавської громади сплатить понад 20 тис. грн за сім зрубаних дерев
Детальніше
У Калинівці озеленили територію ліцею - висадили понад дві тисячі туй
Детальніше