На Вінниччині триває голосування за проєкти конкурсу "Комфортні громади"

На Вінниччині триває голосування за проєкти конкурсу "Комфортні громади"

09:46 01.12.2021
22

До 5 грудня у громадах Вінницької області триває голосування за проєкти в рамках першого етапу конкурсу "Комфортні громади" на цей та наступний роки. Загалом на участь у конкурсі подали 173 проєкти.

Розпорядження про конкурс "Комфортні громади" на цей та наступний роки голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий підписав 5 жовтня. Конкурс оголосили ще цього року, щоб у громад було більше часу на реалізацію проєктів. Переможці конкурсу стануть відомі уже у лютому наступного року.  

Проведення у два етапи конкурсу обласної Ради "Комфортні громади" – одна з новацій конкурсу. Відповідно до оновлених умов, спочатку відбір проєктів відбувається на рівні територіальних громад. Для цього місцеві ради створили відбіркові комісії. Проєкти, схвалені громадою, переходять на другий етап – на обласний рівень. Їх оцінюватимуть фахівці-експерти і передадуть Експертній раді, яка й визначатиме переможців конкурсу.

Голосування за проєкти на першому етапі конкурсного відбору розпочалося 25 листопада і триватиме до 5 грудня включно. Облаштування і створення місць для голосування забезпечуються місцевою владою. До 17 грудня підтримані громадою проєкти та заявки мають бути подані до Дирекції конкурсу – в управління по зв’язках з органами місцевого самоврядування, міжнародної та міжрегіональної співробітництва, проєктної діяльності та сприяння інвестиціям виконавчого апарату обласної Ради, — інформує Вінницька обласна рада.

На обласний рівень конкурсу громади можуть подати кілька проєктів. До чотирьох проєктів від громад населенням понад десять тисяч жителів, з яких переможцями буде визначено не більше двох. До двох проєктів від громад населенням менше десяти тисяч жителів, з яких переможцем стане один.

Напрями Конкурсу-2021-2022, за якими розробляють і подають проєкти:

  • "Безпечна та доступна громада" – впровадження сучасних цифрових технологій та рішень для підвищення рівня безпеки та добробуту жителів громади;
  • "Здоров’я жителів громади" – здійснення належного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров`я (первинного та вторинного рівня) задля забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення області;
  • "Сучасна громада" – розвиток культурної, спортивної та туристичної інфраструктури, благоустрій територій і зон відпочинку тощо;
  • "Спроможна громада" – економічний розвиток громад, розвиток малого підприємництва.

Відповідно до Порядку проведення конкурсу, збільшується обсяг співфінансування проєктів-переможців з обласного бюджету. Для громад із населенням понад десять тисяч жителів - до 500 тисяч гривень, а їх власний внесок має бути  не менше 50%. Громадам із населенням менше десяти тисяч обсяг співфінансування складатиме до 350 тисяч гривень, а їх власний внесок – 30%.

Обов’язковою умовою для участі в конкурсі-2021-2022 є наявність у громади затвердженої Стратегії розвитку.

Нагадаємо, в Агрономічному у межах конкурсу "Комфортні громади" отримали туристичне спорядження: рюкзаки для туризму, спальні мішки, намети, компаси, страхувальні петлі, генератор і не тільки це.

Читайте також

У Вінниці затвердили план роботи Асоціації органів місцевого самоврядування
У Вінниці затвердили план роботи Асоціації органів місцевого самоврядування
Детальніше
У Вінниці презентували проєкти конкурсу Комфортні громади
У Вінниці презентували проєкти конкурсу "Комфортні громади"
Детальніше
У Чернівецькій громаді реалізували два проєкти конкурсу Комфортні громади
У Чернівецькій громаді реалізували два проєкти конкурсу "Комфортні громади"
Детальніше
У Вінниці обговорили положення про охорону навколишнього середовища
У Вінниці обговорили положення про охорону навколишнього середовища
Детальніше
У Вінниці перерозподілили кошти — найбільше отримає дитяча інфекційна лікарня
У Вінниці розподілили кошти — найбільше отримає дитяча інфекційна лікарня
Детальніше
Северинівка, що у Гайсинському районі, тепер не селище
Северинівка, що у Гайсинському районі, тепер не "селище"
Детальніше