На Вінниччині проводять моніторинг цін на основні продукти харчування

На Вінниччині проводять моніторинг цін на основні продукти харчування

16:28 15.03.2022

На Вінниччині спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області спільно з представниками Національної поліції провели вибіркові моніторингові обстеження суб’єктів господарювання щодо дотриманнями цін при на основні продукти харчування.

Зокрема, проведено моніторинг стану цінової політики та наявності в торгівельній мережі (як гуртовій, так і роздрібній) хлібобулочних виробів, макаронів та круп, молочної продукції, яєць, м’яса та овочів.

Ціни на визначені товари можуть підніматись не більше як на 10% оптово-відпускної ціни, щоб заклади залишались рентабельними. У разі виявлення порушень, інформація отримана в ході моніторингових заходів Головним управлінням Держпродспоживслужби у Вінницькій області подається до обласної військової адміністрації, та органів місцевого самоврядування, - пояснює Роман Керезь, заступник начальника управління-начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Вінницького міського управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

В ході проведеного рейду встановлено, що у магазинах "Гранд" та "Форум" (вул. Князів Коріатовичів у Вінниці) виявлено підняття цін у розмірі 20-25% від вхідної вартості на продукти харчування першої необхідності. На цей факт вже є відповідне реагування.

Щодо цінової політики на основні продукти харчування на ринку "Урожай" встановлено, що ціни на основні харчові продукти утримуються здебільшого на рівні 23 лютого поточного року. Підняття цін підприємцями більш ніж на на 10% від оптово-відпускної вартості не зафіксовано. Головний інспектор ринку "Урожай" Михайло Гулькевич зауважив, що наразі немає відчутних перебоїв з постачанням продуктів. Адміністрація ринку постійно наголошує підприємцям, які здійснюють торгівлю, на недопустимості підняття цін в такий непростий для усіх час, - повідомляє Вінницька облдержадміністрація.

Варто додати, що на сьогодні  у Вінниці задіяно десять груп спеціалістів управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, які здійснюють щоденний моніторинг цін при реалізації харчових продуктів та перевіряють роботу терміналів безготівкового розрахунку. Аналогічні групи працюють на території області, сформовано 26 груп. В середньому за день, по області проводиться 160-170 перевірок. Станом на сьогодні вже обстежено близько 2500 суб’єктів господарювання.

 

Нагадаємо, на Вінниччину продовжують прибувати гуманітарні вантажі. За останню добу прибуло понад 30 тонн допомоги з Німеччини, Італії та Нідерландів.

Читайте також

Родинам військовослужбовців спростили процес оформлення субсидій
Детальніше
Новий тариф на електроенергію не вирок! Як можна зекономити кошти за допомогою лічильника?
Детальніше
Вінничанки вкрали чужі банківські картки й скупились у магазинах на 21 тис. грн
Детальніше
Скільки коштують овочі та фрукти на ринках Вінниці? Актуальні ціни на сезонні продукти
Детальніше
У Калинівці нечиста на руку гостя вкрала у знайомої 200 доларів
Детальніше
Кабмін підвищив тариф на електроенергію для населення. Скільки тепер доведеться платити?
Детальніше