На Вінниччині протягом пів року виявили 319 випадків туберкульозу

На Вінниччині протягом пів року виявили 319 випадків туберкульозу

10:41 31.08.2022

Про шляхи подолання та попередження туберкульозу говорили  під час засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.

Про це 31 серпня інформує Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

На Вінниччині протягом пів року виявлено 319 випадків туберкульозу, серед внутрішньо переміщених осіб – 16 випадків. Такі дані оприлюднив під час онлайн-засідання регіональної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІД Олександр Служивий - директор Вінницького обласного клінічного фтизіопульмонологічного центру. Тож запобігання розповсюдженню туберкульозу є вкрай актуальним.

На Вінниччині протягом пів року виявили 319 випадків туберкульозу

Засідання координаційної ради відбулось за участі фахівців «ДУ Вінницький обласний центр контрою та профілактики хвороб», керівництва департаменту охорони здоров’я та реабілітації, представників профільних спеціалізованих закладів охорони здоров'я, громадських організацій, - йдеться у повідомленні Центру. 

За час роботи координаційної ради обговорили план дій на друге півріччя 2022 року, епідемічну ситуацію щодо поширення туберкульозу та ВІЛ в області, а також зупинились на проблемі надання допомоги вимушеним переселенцям, що живуть з туберкульозом та ВІЛ. 

Безоплатна допомога

Варто додати, що громадяни України можуть отримати безоплатну медичну допомогу у разі захворювання на туберкульоз в будь-якому закладі, який продовжує працювати. Адже забезпечення не переривання лікування підвищує можливість його ефективності та запобігає розповсюдженню цих соціально-небезпечних захворювань.

Нагадаємо, через розгортання активних бойових дій на території України чимало людей змушено покинули своє місце проживання. Звісно, серед них — люди, які лікують туберкульоз. Тому питання запобігання розповсюдженню туберкульозу в Україні є вкрай актуальним сьогодні.

Читайте також

Вінницький центр онкології отримав новий автомобіль "швидкої"
Детальніше
Громада міста-побратима закупила для Вінниці наркозну станцію і транспортний ШВЛ
Детальніше
Протягом двох тижнів у Вінниці можна безкоштовно обстежити шкіру на новоутворення
Детальніше
У Подільському регіональному центрі онкології триває "Тиждень здорової шкіри"
Детальніше
У Вінниці відкрили новітній центр сімейної медицини "Medsun"
Детальніше
Вінницька обласна лікарня ім. Пирогова отримала учасний УЗД-апарат
Детальніше